KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
HURAFELERİN İÇİMİZE, NEREDEN GİRDİĞİNE DİKKAT ÇEKİCİ BİR ÖRNEK.

Değerli dostlarım, sizlere günümüzde hala yaşanan ve bazı bölgelerimizde uygulanılan bir geleneğin, içimize Yahudilerden nasıl girdiğini ve bizlere nasıl kabul ettirildiğine dikkat çekici bir örnek vermek istiyorum. Buna benzer o kadar çok inancın, Yahudilerden içimize nasıl girdiğini, lütfen araştırın. Yoksa İslam'ı yaşıyoruz diye, yahudilerin bataklığına saplanırsınız da haberiniz bile olmaz. Günümüzde bazı bölgelerde uygulanılan, bir gelenek vardır. EĞER İKİ ERKEK KARDEŞTEN BİRİSİ, OĞLU OLMADAN ÖLMÜŞ İSE, GELİNİ DIŞARIDAN BİRİSİ İLE ASLA EVLENDİRİLMEZ. YAŞINA BAKILMADAN DİĞER ERKEK KARDEŞ İLE EVLENDİRİLİR. Hala günümüzde bile gazete başlıklarında rastlarsınız bu mantıksız geleneğe. Acaba hiç düşündünüz mü, bu geleneğin içimize nereden girdiğini? Bakın nereden girmiş.

 
TEVRATTAN BİR ALINTI.
BÖLÜM 25

"YAS. 25: 5 "BİRLİKTE OTURAN KARDEŞLERDEN BİRİ OĞLU OLMADAN ÖLÜRSE, ÖLENİN DULU AİLE DIŞINDAN BİRİYLE EVLENMEMELİ. ÖLENİN KARDEŞİ DUL KALAN KADINA GİDECEK. ONU KENDİNE KARI OLARAK ALACAK, ONA KAYINBİRADERLİK GÖREVİNİ YAPACAK.

YAS.25: 6 KADININ DOĞURACAĞI İLK OĞUL, ÖLEN KARDEŞİN ADINI SÜRDÜRSÜN. ÖYLE Kİ, ÖLENİN ADI İSRAİL'DEN SİLİNMESİN.

YAS.25: 7 AMA ADAM KARDEŞİNİN DUL KARISIYLA EVLENMEK İSTEMİYORSA, DUL KADIN KENT KAPISINDA GÖREV YAPAN İLERİ GELENLERE GİDİP ŞÖYLE DİYECEK: 'KAYINBİRADERİM İSRAİL'DE KARDEŞİNİN ADINI YAŞATMAYI KABUL ETMİYOR. BANA KAYINBİRADERLİK GÖREVİNİ YAPMAK İSTEMİYOR.

YAS.25: 8 KENTİN İLERİ GELENLERİ ADAMI ÇAĞIRIP ONUNLA KONUŞACAKLAR. EĞER ADAM, 'ONUNLA EVLENMEK İSTEMİYORUM DİYE ÜSTELERSE,

YAS.25: 9 KARDEŞİNİN DUL KARISI İLERİ GELENLERİN ÖNÜNDE ADAMIN YANINA GİDECEK, ONUN AYAĞINDAKİ ÇARIĞI ÇIKARACAK, YÜZÜNE TÜKÜRECEK VE 'KARDEŞİNE SOY YETİŞTİRMEK İSTEMEYEN ADAMA BÖYLE YAPILIR DİYECEK.

YAS.25: 10 ADAMIN SOYU İSRAİL'DE 'ÇARIĞI ÇIKARILANIN SOYU DİYE BİLİNECEK. "

Bakın fitne içimize, nerelerden girmiş. Hadi çıkar çıkarabilirsen. Bu gelenek hala ülkemizin bazı bölgelerinde ne yazık ki uygulanıyor. Allah yardımcımız olsun. Yahudiler bizlerin inancıyla sinsice oynamışlar, inancımızın içine girip, bizler gibi yaşamışlar ve kendi inançlarını bize farkında olmadan aşılamışlar. Bunun onlarca örneğini ancak, Kur'an'ı anlayarak okuyan, araştıran Müslümanlar fark edebiliyor. Tabi bunun nedeni, atalarının batıl inançlarını, bizlerinde inancımıza sokmaktı. Yahudiler bunu da başardılar. Lütfen araştırınız, Kur’an da olmayan öyle konular vardır ki, bugün Yahudilerin ellerinde olan, tahrif edilmiş Tevrat da geçer. Ama bizler neden Kur’an'da geçmez diye her nedense hiç sormayız, hatta araştırmadan inanırız.  İnandığımız bu yanlış inancın, sorumlu olduğumuz Kur'an'da olmaması, bizi her nedense hiç düşündürmez, tedirgin etmez hatta bakın Tevrat ta yazıyor diye örnek verenleri de görebiliriz. Sanırım gözlerin perdelenmesi, gönüllerin mühürlenmesi böyle bir şey olsa gerek. UNUTTUĞUMUZ GERÇEK İSE, ALLAH'IN BİZLERİ YALNIZ KUR'AN'DAN SORUMLU TUTACAĞI HÜKMÜDÜR. 

"ONLARIN ÇOĞU, ZANDAN BAŞKA BİR ŞEYE UYMAZ. ŞÜPHESİZ ZAN, HAKTAN HİÇBİR ŞEYİN YERİNİ TUTMAZ. ALLAH, ONLARIN YAPMAKTA OLDUKLARINI ÇOK İYİ BİLENDİR. "(Yunus 36)

“ŞÜPHESİZ BU KUR’AN, SANA VE KAVMİNE BİR ÖĞÜT VE BİR ŞEREFTİR, ONDAN HESABA ÇEKİLECEKSİNİZ.” (Zuhruf 44 )

“YEMİN OLSUN, SİZE BİR KİTAP GÖNDERDİK Kİ, ÖĞÜT VE UYARINIZ/ZİKRİNİZ/ŞEREFİNİZ YALNIZ ONDADIR. HÂLÂ AKLINIZI ÇALIŞTIRMAYACAK MISINIZ?” (Enbiya 10 )

 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK
 


Sayfa Kategorisi: HURAFELERİN ANA KAYNAĞI.