KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
YALNIZ KUR'AN İLE İSLAM YAŞANMAZ DİYENLERE, ALLAH'IN CEVABI.

Bir arkadaşım bana verdiği cevapta şöyle soruyor. “YANİ SİZ İSLAM I YAŞAMAK İÇİN, KUR’AN YETERMİ DİYORSUNUZ.” Bende çok kısa bir şeklide şunu söylüyorum. BEN SÖYLEMİYORUM, ALLAH KUR’AN’IN YETECEĞİNİ VE YALNIZ ONDAN SORUMLU OLDUĞUMUZU SÖYLÜYOR DEDİM. Allah’ın Resulü ümmiydi. Daha önce hiçbir kitap Ehline tabi olmadığı için, din adına ne öğrendiyse Kur’an dan öğrendi ve yalnız Kur’an ı tebliğ etme görevi aldı. Atalarının, mezheplerin batıl ve rivayet inançlarını yaşayabilmek adına, hala bunca Kur'an ayetini görmezden gelene, üstünü örtene sözüm olamaz. Allah ın söylediği gibi, “SİZİN DİNİNİZ SİZE, BENİM DİNİM BANADIR”. (Kafirun 6) BU KONU İLE İLGİLİ SİZİ, ALLAH IN AYETLERİ İLE BAŞBAŞA BIRAKIYORUM. Ayetlerde Allah, Kur’an sizlere yeter mi diyor yoksa yetmez mi diyor, karar sizlerin.  İmtihan sizin imtihanınız.

Enfal 64: EY NEBİ! ALLAH SANA DA, SANA UYAN MÜMİNLERE DE YETER.

Yunus 15: Ayetlerimiz onlara açık açık okunduğu zaman bize kavuşmayı ummayanlar, “BUNDAN BAŞKA BİR KUR'ÂN GETİR VEYA BUNU DEĞİŞTİR” dediler. De ki: “ONU KENDİLİĞİMDEN DEĞİŞTİREMEM. BEN ANCAK BANA VAHYOLUNANA UYARIM. Doğrusu, Rabbime karşı gelirsem, büyük günün azabından korkarım.”
 
TALAK 3: ALLAH, ONU HİÇ BEKLEMEDİĞİ YERDEN RIZIKLANDIRIR. KİM ALLAH'A DAYANIP GÜVENİRSE, O, KENDİNE YETER. ŞÜPHESİZ ALLAH, DİLEDİĞİ ŞEYİ SONUCA ULAŞTIRIR. ALLAH HER ŞEY İÇİN BİR ÖLÇÜ BELİRLEMİŞTİR.

BAKARA 147: GERÇEK HAK OLAN, RABBİNDEN GELENDİR. O HALDE KUŞKULANANLARDAN OLMA!

YUNUS 36: ONLARIN ÇOĞU, ZANDAN BAŞKA BİR ŞEYE UYMAZ. ŞÜPHESİZ ZAN, HAKTAN HİÇBİR ŞEYİN YERİNİ TUTMAZ. ALLAH, ONLARIN YAPMAKTA OLDUKLARINI ÇOK İYİ BİLENDİR.

“KARŞILARINDA OKUNUP DURAN BIR KİTABI, SANA İNDİRMİŞ OLMAMIZ ONLARA YETMİYOR MU?” (Ankebut 51)

“BU KURAN BANA VAHYOLUNDU Kİ, ONUNLA SİZİ VE ULAŞTIĞI HERKESİ UYARAYIM.” (Enam 19)

“SİZ, HADDİ AŞAN KİMSELER OLDUNUZ DİYE, SİZİ KUR'AN'LA UYARMAKTAN VAZ MI GEÇELİM?” (Zuhruf 5)

“AND OLSUN, SİZE ÖYLE BİR KİTAP İNDİRDİK Kİ, BÜTÜN ŞAN VE ŞEREFİNİZ ONDADIR. HÂLÂ AKILLANMAYACAK MISINIZ?” (Enbiya 10)

“DOĞRUSU KUR'ÂN, SANA VE KAVMİNE BİR ŞEREFTİR. İLERİDE ONDAN SORUMLU TUTULACAKSINIZ.” (Zuhruf 44)

“HEP BİRLİKTE ALLAH'IN İPİNE SARILIN VE AYRILIĞA DÜŞMEYİN.” (ALİ İMRAN 103) 

Ali İmran 101: Size Allah’ın ayetleri okunup dururken ve Allah’ın Resulü de aranızda iken, dönüp nasıl inkâr edersiniz? KİM ALLAH’A SIMSIKI BAĞLANIRSA, KESİNLİKLE O, DOĞRU YOLA İLETİLMİŞTİR.

Kalem 36–37: SİZE NE OLUYOR, NASIL HÜKÜM VERİYORSUNUZ? YOKSA SİZE AİT BİR KİTABINIZ VAR DA (BU BATIL HÜKÜMLERİ) ONDAN MI OKUYORSUNUZ?
 
Bakara 5: İŞTE ONLAR, RABLERİNDEN GELEN BİR HİDAYET ÜZEREDİRLER ve KURTULUŞA ERENLER DE ANCAK ONLARDIR.

Muhammed 2–3: İman edip yararlı işler yapanların, RABLERİ TARAFINDAN HAK OLARAK MUHAMMED’E İNDİRİLENE İNANANLARIN GÜNAHLARINI ALLAH ÖRTMÜŞ VE HALLERİNİ DÜZELTMİŞTİR. BUNUN SEBEBİ, İNKÂR EDENLERİN BATILA UYMALARI, İNANANLARIN DA RABLERİNDEN GELEN HAKKA UYMUŞ OLMALARIDIR. İşte böylece Allah, insanlara kendilerinden misallerini anlatır.

Nahl 89: (Ey Muhammed!) Her ümmetin kendi içinden üzerlerine bir şahit göndereceğimiz, seni de onların üzerine bir şahit olarak getireceğimiz günü düşün. SANA BU KİTABI; HER ŞEY İÇİN BİR AÇIKLAMA, DOĞRU YOLU GÖSTEREN BİR REHBER, BİR RAHMET VE MÜSLÜMANLAR İÇİN BİR MÜJDE OLARAK İNDİRDİK.

Enam 51: RABBLERİNİN HUZURUNDA TOPLANACAKLARINDAN KORKANLARI, KUR'ÂN İLE UYAR! ONLAR İÇİN RABBLERİNDEN BAŞKA NE BİR DOST NE DE BİR ARACI VARDIR; BELKİ SAKINIRLAR.

Casiye 18: SONRA SENİ DE DİN KONUSUNDA BİR ŞERİAT SAHİBİ KILDIK, ONA UY; BİLMEYENLERİN HEVESLERİNE UYMA.

Araf 3: RABBİNİZDEN SİZE İNDİRİLENE UYUN; O'NUN BERİSİNDEN BİRTAKIM VELİLERİN ARDINA DÜŞMEYİN. SİZ NE KADAR DA AZ ÖĞÜT ALIYORSUNUZ!

Bakara 170: ONLARA, “ALLAH'IN İNDİRDİĞİNE UYUNUZ” DENDİĞİNDE, “HAYIR, BİZ ATALARIMIZI ÜZERİNDE BULDUĞUMUZ ŞEYE UYARIZ” DERLER. YA ATALARI AKILLARINI KULLANAMAMIŞ, DOĞRUYU DA BULAMAMIŞ İDİYSELER DE Mİ?

Enam 155: İŞTE BU KUR'AN, BİZİM İNDİRDİĞİMİZ MÜBAREK BİR KİTAPTIR. BUNA UYUN VE ALLAH'TAN KORKUN Kİ SİZE MERHAMET EDİLSİN.

Şura 47: ALLAH'TAN GERİ ÇEVRİLMESİ İMKÂNSIZ BİR GÜN GELMEZDEN ÖNCE, RABBİNİZE UYUNUZ! ÇÜNKÜ O GÜN, HİÇBİRİNİZ SIĞINACAK YER BULAMAZSINIZ, İTİRAZ DA EDEMEZSİNİZ.

NİSA 174: EY İNSANLAR! ŞÜPHESİZ SİZE RABBİNİZDEN KESİN BİR DELİL GELDİ VE SİZE APAÇIK BİR NUR İNDİRDİK.  

Şura 15: BUNDAN DOLAYI SEN ALLAH'A DAVET ET! EMROLUNDUĞUN GİBİ DOSDOĞRU OL! ONLARIN ARZULARINA UYMA VE ŞÖYLE DE: “ALLAH'IN İNDİRDİĞİ KİTABA İNANDIM….,

İsteyen apaçık vahye inanır, güvenir ve Resulün yaptığı gibi yalnız Allah a dayanır. İsteyen bu ayetlerin onayını almayan, doğruluğundan emin olamadığımız rivayet ve sanı bilgilere uyar, inanır. SEÇİN SİZLERİN. ÇÜNKÜ HEPİMİZ BU DÜNYADA İMTİHANDAN GEÇİYORUZ. Lütfen unutmayalım, imtihan olduğumuz kitabın Allah, KUR’AN OLDUĞUNU SÖYLÜYOR, HATIRLATIRIM.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/