KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
YAPTIKLARIMIZIN HESABINI VERMEYE HAZIRLIKLI MIYIZ?
Oku diye başlayan Allah ın tebliğini alan bizler, acaba Kur’an ı dikkatle düşünerek okuyup okumadığımızı sorduğunda, Allah a huzuru mahşerde ne cevap vereceğiz? Okuyamadık Rabbimiz, bizim dilimizden değildi mi diyeceğiz, yoksa herkezin anlayamayacağı bir kitap göndermişsin, onun için bizim yerimize güvendiğimiz, edindiğimiz VELİ kişiler okudu okudular ve bize anlattılar diyerek, işin içinden sıyrılmayı mı hesaplıyoruz. 
 
Kur’an ın ipine sarılın, emin olmadığınız bilginin ardına düşmeyin diye uyarmıştım sizleri, öğüdümü tuttunuz mu diye Allah sorduğunda, sizce cevap verecek yüzümüz olacak mı? Yoksa Rabbimiz siz bize rehber olsun diye gönderdiğin kitapta, her şeyden örnekler verdik diyordun, ama biz atalarımızdan öğrendiklerimizi Kur’an da göremedik. Namaz kıl, oruç tur, Hacca git, zekât verin demiştin, ama bu konularda bizim atalarımızdan öğrendiğimiz detayları Kur’an da bulamadık. Onun için bizde âlimlerimizin, velilerimizin, şeyhlerimizin öğretisine uymak zorunda kaldık diye, Allah a cevap verebilecek gücü, kendinizde bulabiliyor musunuz? 
 
Şefaat tümden bana aittir, hiçbir şefaatçinin fayda vermeyeceği o günden sakının diye öğüt vermiştim, bu öğüdümü tutarak, şeyhler, veliler, şefaatçiler edinmediniz değil mi kullarım diye Rabbimiz sorduğunda, YETİŞ EY RESULÜM KURTAR BENİ ALLAH IN AZABINDAN diyerek, kurtulacağınızı mı sanıyorsunuz.
 
Sizleri Kur’an dan sorumlu tutuyorum, imtihanınız Kur’an dan olacak diye hükmederek, sakın Kur’an ın sınırlarını aşmayın diye uyarmıştım, sizler bu uyarılarımı dinleyerek, dünyadaki imtihanınıza yalnız Kur’an dan çalıştınız değil mi ey kullarım dediğinde, Allah a nasıl bir cevap vereceğinizi şimdiden düşünüyor musunuz.
 
Sizlere haram olanları, yasakladıklarımı sorumlu olduğunuz Kur’an da saymıştım, BUNLARIN DIŞINDA HER TEMİZ ŞEY SİZLERE HELALDİR DEMİŞTİM. Bu uyarılarıma uydunuz mu, yoksa Allah a ve Elçisine iftira atarak, benim haram demediğim şeylere, haram diyenlere mi uydunuz dediğinde, verilecek cevabınız hazır mı? Ben hükmüme hiç kimseyi ortak etmem dedim ve sizlere bildirdim. Benim sözüme mi uydunuz, yoksa sizi Allah ile aldatanlara mı? Ne dersiniz, bu soruya da hazırlıklı mısınız?
 
Hak olan, benim katından sizlere indirilen Kur’an dır demiştim, emirlerime batıl karıştırmadan mı yerine getirdiniz, yoksa cahiliye toplumunun yaptığı gibi, hakka batıl mı karıştırdınız, diye Rabbimiz sorduğunda, ACABA KAÇIMIZ BU SORUYA VERECEĞİMİZ CEVABA HAZIRIZ?
 
Ben Kur’an ın anlamını, manasını inceden inceye düşünerek okuduğunuzda, kesinlikle anlayacaksınız ve Kur’an sizin gönül gözünüzü açacak demiştim. Kur'an ı okumaya başlamadan önce, şeytanın sizlere dayattığı batıldan kurtulup, onları reddedip ondan sonra Kur'an ı okumaya başlayın, yoksa Kur'an ı anlayamazsınız demiştim. Bu tavsiyemi yerine getirdiniz mi, yoksa sen Kur’an dan anlayamazsın, Kur'an da her bilgi yoktur kelimelerin onlarca anlamı vardır, onu veli insanlar anlar diyen aldatıcılara mı uydunuz, dediğinde içimiz rahat verebileceğimiz cevap var mı Allah a. 
 
Benim dışında sizlerin güveneceği, yardım isteyeceği, şefaat dileyeceği kimse yoktur demiştim. Bu uyarıma kulak verdiniz mi, yoksa beni dinlemeyip veliler, şeyhler, efendiler edinip, kendinizi mi aldattınız, sorusuna vereceğimiz cevap, İMTİHANIMIZIN EN YÜKSEK PUANI OLACAĞINI LÜTFEN UNUTMAYALIM. 
 
Görev verdiğim elçim sizlere, ben sadece bir uyarıcıyım, benim görevim sadece açık bir tebliğ den ibarettir demişti. Sizden öncekilerin yaptığı gibi, elçimi sizlerde ilahlaştırıp, ona vermediğim görev ve yetkileri sizlerde mi verdiniz? Yoksa Elçimin uyarılarını, kulak arkası mı ettiniz? O gün üzülmek istemiyorsak, bu soruya yaşarken doğru cevabı vermeliyiz, lütfen unutmayınız. Sizlere birçok kez uyarıda bulunup, sizden öncekiler gibi, dininizde sakın bölünmeyin demiştim. Bölünmediniz değil mi diye soran Yaradan a, sizin vereceğiniz cevabınız hazırmı? 
 
 
Size öyle bir kitap göndermiştim ki, SİZLERİN BÜTÜN ŞAN VE ŞEREFİNİZ, YOL GÖSTERİCİNİZ KUR’AN DIR DEMİŞTİM, bu sözlerime uyarak benim dışımdan, yol göstericiler edinmediniz değil mi, sorusuna acaba YUTKUNMADAN, KEKELEMEDEN VEREBİLECEĞİNİZ CEVABINIZ ŞİMDİDEN HAZIR MI?
 
Ey kullarım, sizlere gönderdiğim rehberde, birçok kez sizleri uyardım ve ayetlerim üzerinde düşünün, aklınızı kullanın demiştim. Bunu yaptınız mı diye sorduğunda, Rabbimiz herkesin anlayamayacağı bir rehber göndermişsin, bize öyle dediler, korktuk anlayamayız diye, ONUN İÇİN BİZLER DİNLEDİK, BİZİM YERİMİZE ÂLİMLERİMİZ OKUDU VE DÜŞÜNDÜ, BİZDE ONLAR NE SÖYLEDİYSE YAPTIK, DİYECEK CESARETİ KENDİNİZDE BULUYOR MUSUNUZ?
 
Değerli din kardeşlerim, bu ve buna benzer Kur’an dan sorularla, hesap günü karşılaşacağımızı lütfen unutmayalım. O çetin gün pişman olmak istemiyorsak, örneklerini verdiğim, Allah ın Kur’an da bizzat geçen uyarılarını, lütfen dikkate alalım. Kur’an ı anlayarak ve üzerinde düşünerek okuyalım. İMTİHANIMIZI HİÇ KİMSEYE EMANET ETMEYELİM. Unutmayalım ben cahilim eğitimim yok demeyelim, Allah adaletlidir ve gücümüz nispetinde bizleri imtihyan ettiğinide unutmayalım. KUR'AN I VE İSLAM I DOĞRU ANLAMAK İÇİN ÇABA GÖSTERMEK BİZDEN, GÖNÜLGÖZLERİMİZİ AÇARAK GERÇEKLERLE BULUŞTURMAK ALLAHTANDIR, UNUTMAYALIM. Çünkü hesap günü, yanı başımızda hiç kimseyi bulamayacağız.  Allah imtihan olduğunuz kitap KUR’AN DIR diyorsa, şunu lütfen unutmayalım: 
 
ALLAH SİZLERİ, KUR’AN DAN İMTİHAN EDİYORUM DİYORSA, KUR’AN ANLAŞILMASI ZOR VE HER BİLGİNİN OLMADIĞI, AÇIKLANMADIĞI BİR KİTAP ASLA OLAMAZ. GELENEKLERİMİZİN, FIKIH İNANCININ ÖĞRETİSİNİ KUR’AN DA BULAMADIĞIMIZDA, BAKIN KUR’AN DA HERŞEY YOKMUŞ DEMEYELİM, BU ŞİRKTİR, İFTİRADIR. BİLELİM Kİ ALLAH UNUTUCU DEĞİLDİR. YEMİN OLSUN Kİ SİZLER İÇİN KOLAYLAŞTIRDIM DEDİĞİ KUR’AN I, ELLERİMİZLE ZORLAŞTIRMAYALIM, YOKSA HESAP GÜNÜ ÇOK, AMA ÇOK PİŞMAN OLURUZ.
 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


Sayfa Kategorisi: GENEL İSLAMİ YAZILAR.