KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
GERÇEK RABBİNDEN GELENDİR. ALİ İMRAN 60. AYET.

Bizler Kur’an dan öyle uzaklaştık ki, Allah ne söylüyorsa inanın tersini yapıyoruz. Ondan sonrada kendimizi temize çıkartırcasına, karşımızdaki insanların inançlarını tenkit ediyor hatta inkârcı, kâfir yakıştırması yapıyoruz. Kur’an hepimizin anlayacağı şekilde, çok basit örnekler vermiş, uyarılar yapmıştır, bizlerin doğruyu bulmamız adına. Bu makalemde sizlere, günümüzde yaptığımız O çok büyük yanlışımıza delil olacak olan ayeti hatırlatmak ve üzerinde düşünmenize vesile olmak istiyorum.

Ali İmran 60: GERÇEK, RABBİNDEN GELENDİR. Öyle ise şüphecilerden olma. (Diyanet vakfı meali)

Sizce bu ayetin bizlere anlatmak istediği ve uyarısı çok açık anlaşılmıyor mu? Bu ayeti okuduktan sonra, hepimizin vereceği cevap, evet çok açık anlaşılıyor olacaktır. Peki, bu uyarıyı tebliği alan ve Kur'an a iman ettiğimizi söyleyen bizler, yaşantımıza da ayetin hükmünü geçiriyor muyuz? Yoksa okuyup kulak arkası edip, atalarımızın batıl inançlarını yaşamaya mı devam ediyoruz, ne dersiniz? Çok üzgünüm ama günümüzde bizler ve Müslüman ülkelerinin genel çoğunluğu, İslam ı yaşarken bu ve buna benzer yüzlerce ayete gözlerimizi yumarak, duymazlıktan gelerek, sanki HÂŞÂ Rabbimize inatla, bakın neler söylüyoruz.

“KUR’AN DETATLI BİLGİ VERMEZ. İSLAM I EKSİKSİZ VE TAM YAŞAYABİLMEMİZ İÇİN, PEYGAMBERİMİZİN HADİSLERİ VE ÂLİMLERİN İMANIMIZ ADINA AÇIKLAMALARI OLAN FIKIH BİLGİLERİNE, BİZLERİN MUTLAKA İHTİYACIMIZ VARDIR. BU BİLGİLER OLMASAYDI, KUR’AN KAPALI KALIR ANLAŞILMAZDI”

Ne dersiniz, bu düşünce ile Allah ın Ali İmran 60. ayetinde ki uyarıları, bir birini onaylıyor mu? HANİ GERÇEK OLAN RABBİNDEN GELENDİ? Atalarmızın inancını yaşayabilmek adına, Allah ın ayeti sözde kaldı değil mi? Böyle yaptığımız sürece Allah da bizlere yardımcı olmayacaktır, bunu unutmayalım. İslam toplumlarının halini hatırlayınız lütfen. BUNUN SEBEBİ, ALLAH IN AYETLERİNE KARŞI TAKINDIĞIMIZ TAVRIN, SONUCUDUR UNUTMAYALIM. Tüm gerçekler Allah katından gelir, onun için sakın bu konuda şüpheye düşenlerden olma uyarısını dikkate almayan bizler Hak dan, Allah katından gelen Kur’an ı, her bilginin açıklanmadığı bir rehber ilan edebiliyoruz. Bu nasıl bir mantık, bu nasıl Allah ın ipine sarılmak, bunu anlamak mümkün değil.

Hâlbuki hatırlayınız lütfen Allah ne diyordu, BİZ KİTAPTA HİÇ BİR EKSİK BIRAKMADIK. HÜKMÜME HİÇ KİMSEYİ ORTAK ETMEM. Tüm bu gerçekleri görmezden gelen bizler, EMİN OLMADIĞIN BİLGİNİN ARDINA DÜŞME diye uyaran, HAK YALNIZ BENİM KATINDAN GELENDİR ikazlarını yapan Allah a karşı, inatla hükümlerin tam tersine inanarak, imanımızı yaşıyoruz. Eğer dini konularda kafalarımızı, batıl ve hurafe inançlarla doldurmuş isek, Kur’an ın gerçeklerini ve uyarılarını anlamak ve kabul etmek gerçekten çok zor olacaktır. Özellikle yaşları ileri durumda olan, ya da Kur’an dışından geleneklerin ve anlatılan rivayetlerin etkisinde kalan kardeşlerimiz, Kur’an ın verdiği örnekleri kabul etmekte çok zorlanmaktadırlar. Çünkü batıl ve hurafe içimize öyle girmiş ve yerleşmiş ki, HAKKIN YERİNİ ADETA BATIL ALMIŞ.

Lütfen Kur’an ın özellikle MUHKEM ayetlerini, birilerinin tefsirinden ya da rivayetlerden anlamaya çalışmayalım. Ayetleri doğru anlamak istiyorsak, Allah ın biz ayetlerimizi nice örneklerle açıkladık ki anlayasınız dediği, KUR’AN IN BİZZAT KENDİ TEFSİRİNDEN, YANİ KUR’AN DAN ANLAMAYA ÇALIŞMALIYIZ. Değerli din kardeşlerim ömür, imtihan göz açıp kapayıncaya kadar gelip geçiyor. Emaneti teslim ettikten sonra pişmanlığımızın, hiçbir faydası olmayacaktır, lütfen Allah ın uyarılarına kulak verelim, beşerin rivayetlerine değil.

YUNUS 36: ONLARIN ÇOĞU, ZANDAN BAŞKA BİR ŞEYE UYMAZ. ŞÜPHESİZ ZAN, HAKTAN HİÇBİR ŞEYİN YERİNİ TUTMAZ. ALLAH, ONLARIN YAPMAKTA OLDUKLARINI ÇOK İYİ BİLENDİR.

Bakara 5: İşte onlar, RABLERİNDEN GELEN BİR HİDAYET ÜZEREDİRLER ve KURTULUŞA ERENLER DE ANCAK ONLARDIR.

Rad 19:  RABBİNDEN SANA İNDİRİLENİN HAK OLDUĞUNU BİLEN KİŞİ, KÖR OLAN BİRİ İLE AYNI MIDIR? SADECE AKIL SAHİPLERİ DÜŞÜNÜRLER.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/Sayfa Kategorisi: KUR'AN DAN AYETLER.