KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
KUR'AN GERÇEKLERİNE, GÖZLERİNİ KAPATANLARIN HEZEYANLARI.

Yazılarım hakkında uzunca bir araştırma yapan bazı kişiler ya da guruplar, benim hadisler konusunda çok dikkatli olmalıyız, çünkü rivayet edilen hadislerin doğru olmama ihtimalinin çok yüksek olduğu gerçeğini, yazılarımda anlatmaya çalışmam, bazı kişilerin, cemaatlerin hiç hoşuna gitmemiş ve bakın benim hakkımda neler yazmışlar. Verdiği cevaplarda, günümüz İslam anlayışının ne derece tehlikeli, akıl ve mantıktan uzak, körü körüne bir inancın olduğunu, kendi sözlerinden sizlere aktarmak istiyorum. Bu cevaptan alacağımız çok büyük dersler var. Benim hakkımda şu sözleri söylüyorlar.

“Şahıs hakkında yaptığımız azıcık bir araştırma ile tanıyabiliyoruz. Hadis ravilerini “YOK ONLAR BEŞERDİR, ONLARDA YANILIR, ONLARDA HATA YAPAR, ONLARDA UYDURUR” gibi itham edici, zanda bırakıcı ifadeler kullandığı yazıları mevcut. Sadece Kur’an diyen şahıslardan bir şahıs… ANCAK BU GİBİLERİN YAZILARININ İSLAMİ BİLDİĞİMİZ, MİLLETİN İTİBAR ETTİĞİ SİTELERDE YAYINLANMASI ÇOK ACI.”

İlginçtir benim hadisler konusunda, zanda bırakıcı sözlerimden bahsedenler, hadislerin rivayetle başladığını unutmuş görünüyorlar. Rivayet sanmak, yani tam emin olamamak, bir başka deyişle ZANNETMEK yani zan dır.  Bunun farkında bile değiller, sanırım gözlerin perdeli olması ve gönüllerin mühürlenmesi böyle bir şey olsa gerek. Allah ın Elçisinin, Kur’an ın bahsetmediği hadisleri/sözleri eğer bizler için olmazsa olmaz olsaydı, kendisi tıpkı Kur’an gibi sözlerini sağlığında yazdırmaz mıydı? Hâşâ bu görevi kendisi bizzat yapmayıp, aradan yüzlerce yıl geçtikten sonra, birilerimi kayda aldı da, bizlerin imanını kurtardı. Bu düşünce bile Peygamberimize saygısızlıktır. 

Bu kişiler hadisleri rivayet eden, nakleden Ravilerin yani kişilerin ADETA KUSUZRSUZ, HATASIZ YANILAMAYACAĞINI ÇOK RAHATLIKLA SÖYLEYEBİLİYOR. Hâlbuki Allah Elçisinin bile hata yaptığında, uyardığı ikaz ettiği ayetlerinin Kur’an da olduğundan sanırım haberleri yok, ya da görmezden geliyorlar, üstünü örtüyorlar. Hatasız günahsız hiçbir insan olmaz. Peygamberimiz Allah ın kontrolündeydi ve en küçük hatasında uyarılıyordu. Onun için Allah Elçime uyun emrini vermiştir o günkü topluma. Bu kişilere sormak isterim. Hadisleri nakleden Raviler ya da yüzlerce yıl geçmişten günümüze nakil esnasında, hiç hatasız, yanlışlık olmadan bizlere ulaştırıldığının kanıtı, delili var mı? Allah ın Kur’an ı koruduğu gibi bu rivayetleri de Allah gibi koruyabilecek var mı? Hani Allah emin olmadığın bilginin ardına düşmeyin diyordu. Allah ın sözünden daha doğru söz mü var diye uyaran Allah ın uyarısını da mı duymuyorlar. AKIL DEVRE DIŞI KALINCA, GÖZLERDE PERDELİ OLUNCA SONUÇ ORTADA.  Yalnız Kur’an ın ipine sarılın ayeti de, sanırım görmezden geliniyor.

Bu kişiler, yazılarımda Kur’an ın bahsetmediği onca bilginin detayını Kur’an vermiyorsa, nereden alıyoruz da kabul ediyoruz diye uyarıp, tüm bunların dinimize sokulan Yahudi fitnesi olduğunu söylediğimden, bana kızıyor ve diyorlar ki, ”ADAM KUR’AN’IN DIŞINDAKİ ANLATILAN HER ŞEYE, YAHUDİ FİTNESİ DİYOR VE KESTİRİP ATIYOR" Çok doğru öyle söylüyorum. Çünkü Yahudiler hem İslam dinine, hem de Hıristiyan toplumunun içine bizzat kendi adamlarını sokarak, dinimizi kendilerine benzetmişlerdir. HALA İÇİMİZDELER AMA BİRGÜN AÇIĞA BİRER BİRER ALLAH IN İZNİYLE ÇIKACAKLAR. AMERİKAYA KAÇAN, TOPLUMU ACIYA VE GÖZYAŞLARINA BOĞAN ZATTA, YAHUDİ AJANIYDI, AMA İÇİMİZDEYKEN BU ŞAHSA HOCA EFENDİ DİYENLER VARDI. BU ZAT ASLA YAHUDİ ALEHTARI TEK BİR SÖZ SÖYLEMEZDİ.  BU ZATTAN BAŞKA SİZCE ARAMIZDA, BÖYLE HAİNLER YOK MU? HEPSİNİ GÖRECEĞİZ İNŞALLAH. 

Kur’an da bazı meleklerin ismi geçer ama genel olarak tamamının hangi görevleri olduğu konusunda detaylı bilgi vermez. Ama inandığımız öyle yanlış bilgiler vardır ki bu konuda, Yahudilerin ellerindeki Tahrif edilmiş Kitaplarında detaylı yazar. Bir başka örnek. Hz. Âdem in eşinin ismi asla Kur’an da Havva diye geçmez. Âdemin eşi diye geçer. Ama bizler hiç şüphe duymadan bugün Hz. Âdem in eşinin adı HAVVA demekten çekinmeyiz. Peki, neden Kur’an da geçmez, HÂŞÂ Kur’an eksikte Yahudilerin ellerindeki kitap mı daha detaylı? İşte bizler İslam ı böyle yaşıyoruz. ADETA YAHUDİLEŞTİRİLDİK, AMA FARKINDA DEĞİLİZ. Bu kişi ya da kişiler yazılarında, “BU ŞAHSIN KİŞİLİĞİNİ VE DÜŞÜNCE YAPISINI ÇÖZDÜK” diyerek, bakın yazımdan nasıl örnekler veriyor. Yazılarından alıntılar yapmak istiyorum.

“Şahıs esnemenin faydalarından bahsederek hadis-i şeriflerin uydurma olduğunu ima etmiş ve başlıkta da sormuş: “PEYGAMBERİMİZ HİÇ ESNEMEDİ Mİ? Peygamberimizin esnemediğine ve esnemenin engellenmesi hakkında rivayet mevcuttur, AMA ESNEDİĞİNE DAİR HİÇBİR RİVAYET YOKTUR.”

İslam ı yaşarken aklı bir kenara bıraktığımızda, kullanmadığınızda neler söylenebileceğine çok dikkat çekici bir örnek. Bu şahıslar, Peygamberimizin esnemediğine dair rivayet edilen hadisi adeta kusursuz, hatasız Kur’an gibi güvenilir bulduktan sonra, ADETA AKIL TUTULMASINA GÜZEL BİR ÖRNEK VERİYOR VE DİYORLAR Kİ, PEYGAMBERİMİZİN ESNEDİĞİNE DAİR RİVAYET YOKTUR. Kanıt bulma mantığına bakar mısınız? Aslında ben buna akıl tutulması bile demek istemiyorum, bu inanç şeklini tam karşılamıyor. Bu başka bir şey, ama ben bu düşünce ve mantığa verecek bir isim inanın bulamadım. Siz bulursanız bana söyleyin lütfen. Bu kişi ya da kişiler, hâşâ rivayet edilen hadisleri adeta Kur’an ayeti ile eş tutuyor olmalı ki, RİVAYETLER BU KİŞİLERİN İMANLARININ TEMEL DİREKLERİ OLMUŞ. Düşünebiliyor musunuz, Peygamberimizin esnediğine dair rivayet yok diyor ve sonuca bu mantıkla varıyor diyor ki, DEMEK Kİ PEYGAMBERİMİZ HİÇ ESNEMEMİŞTİR. Birisi çıksa ve dese ki, Peygamberimiz bizler gibi bir insan değildi, O NEFES BİLE ALMADAN YAŞARDI, ÇÜNKÜ NENEF ALDIĞINA DAİR HİÇ BİR RİVAYET HADİS YOK. Bu durumda Peygamberimizin nefes almadan yaşadığına mı inanmamız gerekiyor? Allah akıl fikir versin. Esnemek Allah ın kullarına, hatta hayvanlara bile verdiği çok önemli bir özeliktir. Peygamberimiz hayatında hiç esnememiştir demek, onu insanüstü yaparak İlahlaştırmaktan farklı değildir. HATIRLATMAK İSTERİM, HADİSLERİN HEPSİ BİR RİVAYETE GÖRE DİYE BAŞLAR. RİVAYET EMİN OLAMAYACAĞIMIZ BİLGİLERDİR.

Sanırım benim hakkımda yazılar yazanlar, İnternette kendi FORUM sitelerinde benim hakkımda bu sözleri söyleyenler, bir gurup ya da cemaat olsa gerek ki, bakın en son bölümünde ne diyorlar benim için. 

“DİKKAT EDİN!  Sizler uyanıksınız elhamdülillah. BU GİBİ ŞAHISLARI HEMEN ÇÖZÜYOR, MAKSADINI ANLIYORSUNUZ. Ama milletimiz bilmiyor maalesef. Ayrıca Müslümanların itibar ettiği sitelerde bu söylemlerin çoğalması, tehlikenin boyutunu bize haber veriyor.”

Değerli dostlarım. Hakkımda böyle yazılar yazıldıkça, RABBİME ŞÜKREDİYORUM. Bir kez daha anlıyorum ki, Haluk sen doğru yoldasın. Elbette hatalarım olacaktır. Bende bir insanın, kesinlikle hata yapabilirim. Ama en az hata yapanlardan olmak için,  emin olamayacağım batıl ve rivayet bilgilerden uzak, elimde Kur’an onun ipine sarılıp, onu anlamak adına çırpınıyorum ve anladıklarımı, düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum. Allah buna şahittir.  LÜTFEN YANLIŞLARIM OLURSA, BENİ YALNIZ VE YALNIZ KUR’AN İLE UYARINIZ. Allah cümlemizin yardımcısı olsun inşallah. Rabbimiz, doğrunun arayışında olan her kulunun yardımcısıdır. 

Lütfen unutmayalım. Peygamberimiz ÜMMİYDİ yani hiçbir kitap ehline tabi değildi. HATTA ALLAH ŞURA 52. AYETİNDE NE DİYORDU HATIRLAYALIM. “SEN KİTAP NEDİR, İMAN NEDİR BİLMEZDİN” Çünkü Kitap ehlinin, atalarının uydurduğu rivayet, sanı, batıl inançlara inanmaktansa, doğrunun arayışında olmak daha doğrudur düşüncesi ile hayatını yaşıyordu Peygamberimiz. ALLAH DA ONU ÖDÜLLENDİRDİ VE GÜVEN ELÇİSİ YAPTI.  Allah ın elçisinde bizler için, çok güzel örnekler vardır, lütfen unutmayalım.

PEYGAMBERİMİZ HAYATINDA HİÇ ESNEMEMİŞ OLABİLİR Mİ BAŞLIKLI, MAKALEMİN LİNKİNİ VERİYORUM.  LÜTFEN OKUYUNUZ.

https://hakyolkuran1.blogspot.com/2018/06/peygamberimiz-hayatinda-hic-esnememis.html

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK 

http://www.hakyolkuran.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/