KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
BAKARA SURESİ 213. AYETİN UYARILARI.
Bu yazımda sizleri, Bakara suresi 213. ayet üzerinde, düşünmeye davet etmek istiyorum. Allah uyarılarını, tebliğlerini o kadar açık yapıyor ki, gözlerinde perde olmayan, tüm gerçekleri görecektir. Önce ayeti yazalım.
 
Bakara 213: İNSANLAR TEK BİR TOPLUMDU. Allah, onlara müjde veren ve uyarılarda bulunan nebîler gönderdi; ONLARLA BİRLİKTE, GERÇEKLERİ İÇEREN KİTAP DA İNDİRDİ Kİ AYRILIĞA DÜŞTÜKLERİ KONULARDA İNSANLAR ARASINDA O KİTAP HÜKMETSİN. KENDİLERİNE KİTAP VERİLENLERDEN BAŞKASI AYRILIĞA DÜŞMEDİ. AÇIK BELGELER GELDİKTEN SONRA BİRBİRLERİNE HAKİMİYET KURMAK İSTEDİKLERİ İÇİN BÖYLE OLDU. Sonra anlaşamadıkları konuda, Allah, müminleri, kendi onayıyla doğruya ulaştırdı. Allah, doğruları tercih edeni doğru yola yöneltir. (Süleymaniye vakfı meali)
 

Allah ın uyarılarından anlıyoruz ki, önceleri insanlık tek bir toplum olarak, ayrılığa düşmeden hep birlikte aynı yanlışta birleşmiş yaşayıp gidiyorlarmış. Daha sonra Allah elçiler, kitaplar göndermiş ki, bazı konularda bilgisizlikleri yüzünden yaptıkları yanlışları düzeltsinler, gönderdiği rehber kitap ile yollarını bulsunlar. AYETTE DİKKATİMİZİ ÇEKEN KONU İSE, TOPLUMUN AYRILIĞA DÜŞTÜKLERİ KONULARI DÜZELTMESİ İÇİN HAKEM, DELİL, KANIT OLARAK GÖNDERDİĞİNİ SÖYLÜYOR. Bugün bizler ise aramızda tartıştığımız ve anlaşamadığımız konuların çözümü için, SİZCE KUR'AN I MI DELİL, KANIT GÖSTERİYORUZ? YOKSA...?

 
Bölünmenin ve aralarındaki tartışmanın nedenlerini açıklarken ise ne diyor hatırlayalım. "AÇIK BELGELER GELDİKTEN SONRA, BİRBİRLERİNE HAKİMİYET KURMAK İSTEDİKLERİ İÇİN BÖYLE OLDU." ne yazık ki geçmiş kitap ehlinin yaptığı aynı yanlışları bizlerde yapıyoruz ve dinde öyle bölündük ki, menfaat çekişmeleri yüzünden birbirimizi öldürmekten bile çekinmiyoruz. 
 
Aslında bunca açık kanıtlardan sonra, bu gerçekleri görmeyenlere söyleyecek sözümüz elbette yok. Bizlerin günümüzde, inancındaki kanıtlar, ne yazık ki Kur’an yeterli görülmediği için, EMİN OLAMADIĞIMIZ RİVAYETLERİ, BİZLER DİNDE KANIT OLARAK KABUL EDİYORUZ. Tabi böyle olunca, sonuç ortada. Dinde bölünmüş, parçalanmış, birbirine düşman bir toplum.
 
Rabbimiz, ne yazık ki senin uyarılarını, genel çoğunluğumuz hala görmezden geliyor. Atalarının yanlış inançlarını yaşayabilmek adına. Ne olursun bizlerin gönül gözlerini aç ki, Kur’an ın gerçeklerinin farkına varabilelim, aydınlanalım.
 
Dilerim bir gün, bu gerçeklerin farkına varan ve inancımızda KUR’AN I HAKEM YAPAN, Allah ın halis toplumları arasında oluruz.
 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


Sayfa Kategorisi: KUR'AN DAN AYETLER.