KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
EY MÜSLÜMAN UYAN, KULAK VER, DİNLE YANLIŞ YOLDASIN....!
EY MÜSLÜMAN UYAN KULAK VER, DİNLE…..!
 
 
Allah şöyle dedi; Ey kullarım, gönderdiğim kitap size yetmedi mi? Cevap verdi kulları, YALNIZ KUR'AN İLE İSLAM YAŞANMAZ, YA ATALARIMIZIN İNANCI NE OLACAK. 
 
Yaradan seslendi. Benden başka veli edinmeyin yolunuzu bulamazsınız. Cevap verdi kulları, BENİ DOĞRU YOLA İLETECEK VELİM VAR.  VELİSİ OLMAYANIN VELİSİ ŞEYTANDIR.
 
Allah dedi ki; Yemin olsun ki anlayasınız hiç kimseye muhtaç olmayasınız diye, bu kitabı sizler için kolaylaştırdım. Kulları cevap verdi; KOLAYDA NE KADAR KOLAY. KUR’AN'I HERKES ANLAYAMAZ VELİLER ALİMLER ANLAR.
 
Allah kullarına; Ey kullarım, gönderdiğim ayetlerimin üzerinde düşünün, aklınızı kullanın. Kulları cevap verdi; AKILLA KUR’AN ANLAŞILMAZ.
 
Allah şöyle dedi; Ey kullarım gönderdiğim kitabı, anlayasınız diye size detaylı açıkladım. Kulları cevap verdi. HKUR'AN AÇIK VE DETAYLI DEĞİL ÖZET BİLGİLER VERİR, RESULÜN RİVAYET HADİSLERİ OLMASAYDI KUR'AN ANLAŞILMAZ KAPALI KALIRDI. NAMAZIN KAÇ REKÂT OLDUĞU BİLE KUR'AN'DA YOK.
 
Allah Elçisinin görev tanımını yaparken bizlere, RESULE DÜŞEN APAÇIK TEBLİĞDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.”  “SENİN GÖREVİN SADECE TEBLİĞ ETMEKTİR”  diye açıkça bildiriyor. Kulları cevap veriyor. PEYGAMBERİMİZİ POSTACI DİYE Mİ GÖNDERDİN.
 
Ey kullarım dedi Rabbimiz, bağışlamak, şefaat yalnız bana aittir. Yardımı yalnız benen dileyin. Kulları cevap verdi. ŞEFAAT YA RESUL ALLAH.
 
Allah kullarını uyardı, sakın dinde bölünenler gibi olmayın. Kulları cevap verdi. BÖLÜNMEKTE BEREKET, ZENGİNLİK VARDIR.
 
Rabbimiz; Ben hükmüme hiç kimseyi ortak etmem dedi. Kulları cevap verdi. ALLAH'IN ELÇİSİNİN DE, KUR'AN'IN HÜKÜM VERMEDİĞİ KONULARDA, DİNDE HÜKÜM KOYMA YETKİSİ VARDIR.
 
Ey kullarım, sizlere Kur’an'da saydıklarımın dışında, sakın haramlar edinmeyin, Kur'an'ın sınırlarını aşmayın. Kulları cevap verdi, ALLAH'IN ELÇİNİN DE HELAL-HARAM KOYMA YETKİSİ VARDIR.
 
Kullarım sakın unutmayın, emin omadığınız bilgilerin sakın ardına düşmeyin, yalnız Kur'an'ın ipine sarılın, çünkü sizleri yalnız Kur’an'dan hesaba çekeceğim. Kulları cevap verdi. YALNIZ KUR'AN'DAN DEĞİL, RESULÜN RİVAYET HADİSLERDEN DE SORUMLUYUZ.
 
HATALARIMIZ AFFEDİLMEZ, YAŞARIZ BATILI ALLAH'IN DİNİ DİYE. NE OLURSUN AFFET BİZİ, AÇ GÖZLERİMİZDEKİ PERDEYİ, KULAKLARIMIZDAKİ KALBİMİZDEKİ MÜHRÜ. YOKSA ŞEYTANIN ESİRİ OLARAK BU BATAKLIKTAN KURTULAMAYIZ, KURTAR BİZİ ALLAH'IM.
 
Dert edinsem tüm bunları, Kur'an ile uyarmasam, hatırlatmasam yapılan yanlışları, dostlarıma din kardeşlerime, gönlüm razı gelmez. Dinsiz, peygamber sünnet düşmanı deseler de, dönmem yolumdan. BEN ALMIŞIM BAYRAĞI HER MÜSLÜMAN GİBİ, MUHAMMED KULUNDAN. Kardeşlerimizi uyarmak için batıl ve hurafeden uzak, Kur’an Nurundan.
 
Dert edinmem hakaretleri, bilirim sonunda gelecek ödülü. Sarıldınmı FURKANA, huzur verir insana. GELİN DOSTLAR BİR OLALIM, BOŞ SÖZLERİ BIRAKIP KUR’AN'A SARILALIM. İŞTE O ZAMAN ALLAH'IN YARDIMINI, YANIMIZDA BULALIM. 
 
Duayla geçti ömrümüz, Kur’an'ı hayata geçiremedik. HEP ALLAH'TAN İSTEDİK, AMA HİÇ ONU DİNLEMEDİKÖMRÜMÜZ GEÇTİ, GELDİK SON GÜNLERE, HAZIR MIYIZ HESABI VERMEYE. Müslüman’ız dedik, ama Allah ne emrediyor onu hiç dinlemedik. Ne söylediğini bilmeyince, tam tersini söyledik. 
 
SANKİ DOĞRU YAPMIŞ SÖZ DİLEMİŞ GİBİ, YARDIM ET ALLAH'IM DEDİK . ALLAH CEVAP VERDİ, NE YAPTIN Kİ NE İSTERSİN. SEN İSTEMEDEN VERDİN Mİ Kİ BENDEN BEKLEYESİN. NE YAPTIYSAN BENDEN, ONUN KARŞILIĞINI GÖRECEKSİN.
 
Dilerim Allah'tan bu hataları yapmadan, gönlü rahat hesap gününü bekleyenlerden oluruz.
 
Saygılarımla
 Haluk GÜMÜŞTABAK
 


Sayfa Kategorisi: GENEL İSLAMİ YAZILAR.