KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
DİNDE BÖLÜNMENİN ACISINI ÇEKİYORUZ.
 
İslam toplumları olarak, dinde bölünmüşlüğün acısını ne yazık ki çekiyoruz. Allah dinde sakın bölünmeyin, diye hüküm verdiği halde, bizlerin günümüzde bölünmüşlüğümüzü açıklarken, bunu bir bereket, güzellik, zenginlik olarak göstermemiz, bizlerin ne derece, Kur’an merkezli yaşamadığımıza güzel bir örnektir. Allah dinde bölünmenin tehlikesini, Kur’an da bakın bizlere nasıl anlatıyor.
 
Enam 159: Gerçek şu ki, DİNLERİNİ PARÇA PARÇA EDİP KENDİLERİ DE GRUPLAŞANLAR, sen hiç bir şeyde onlardan değilsin. Onların işi ancak Allah'adır. Sonra O, işlemekte olduklarını kendilerine haber verecektir.
 
Rum 32: (O müşrikler ki,) KENDİ DİNLERİNİ FIRKALARA AYIRMIŞ VE KENDİLERİ DE PARÇA PARÇA OLMUŞLARDIR Kİ HER GRUP KENDİ ELİNDEKİYLE ÖVÜNÜP SEVİNÇ DUYMAKTADIR.
 
Müminun 53: Ama insanlar, ARALARINDAKİ İNANÇ BAĞINI KESEREK KENDİ ARALARINDA PARÇA PARÇA OLDULAR. HER GRUP KENDİLERİNDE BULUNAN İLE SEVİNİP BÖBÜRLENMEKTEDİRLER.
 
Ali imran 105: Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra PARÇALANIP AYRILIĞA DÜŞENLER GİBİ OLMAYIN. İŞTE BUNLAR İÇİN BÜYÜK BİR AZAP VARDIR.
 
Ne yazık ki bizler güzelim dinimizi, bu hale getirdik. Parçalanıp bölününce de, İslam düşmanlarına kolay lokma olduk. Allah geçmiş toplumların, yaptığı yanlışları bizlere örnek gösteriyor ve sakın onlar gibi dinde bölünmeyin diye bizleri uyarıyor ayetlerinde. Peki, bizler bu uyarılara kulak verip uyuyor muyuz? Elbette uymadık, hatta inatla ayetleri duymazlıktan geliyor, ayetlerin üstünü hurafe itikatlarımızı gizlemek adına örtüyoruz. ÇÜNKÜ KUR'AN I ANLAMADAN OKUYORUZ, ANLAMAYINCADA DÜŞÜNME, AKLIMIZI KULLANMA DEVRE DIŞI KALIYOR. Böylece Allah ın azabından da kurtulamıyoruz. Allah aklını kullanmayanları, bakın nasıl bir cezaya çarptıracağını söylüyor.
 
Yunus 100: Allah’ın izni olmadıkça, hiçbir kimse iman edemez. ALLAH, AZABI, AKILLARINI KULLANMAYANLARA VERİR.  
 
Ne dersiniz, İslam âlemi içindeki bu azap, acı, keder, birbirine düşman oluşumuzun nedeni, aklımızı kullanmadan iman ettiğimiz, dinde bölünmeyin diyen Rabbin sesini duymadığımız için, Allah ın bizlere bir cezası olmasın sakın.
 
Değerli din kardeşlerim. Gelin İslam düşmanlarının oyunlarına gelmeyelim. İslam âlemi olarak, tek bir yumruk olalım. Mezhep ayrılıklarımız, bizleri düşman yapmasın. Her toplum istediği şekilde imanını yaşasın. Çünkü hepimiz kendi inancımızdan sorumluyuz.
 
Bizleri tek yumruk yapan, peygamberimizin bizleri davet ettiği, Kur’an ın orta yolunda birleşelim. İslam düşmanlarının oyununa gelmeyelim. Onların insafsız adaletine güvenerek, kendimizi teslim etmeyelim. 
 
Tüm bu gerçeklerin, hala farkına varamazsak eğer, ülkemizi çok acı ve kederli günler beklediğinin bilincinde olalım. Din simsarlarının oyuncağı olmayalım, Zalimlere boyun eğmeyelim,  onların aldatmacalarına kanmayalım. Bir söz vardır;
 
(MAZLUMLAR AYAĞA KALKMAYINCA, ZALİMLER DİZ ÇÖKMEZ.)
 
Ülkemiz olarak bizler, çok hassas bir imtihandan, dönemden geçiyoruz. Ne olursun zalime muhtaç etme bizleri Allah ım, yardım et bizlere. İslam âlemi olarak, güç birliği yapmamız ve gerçekleri görebilmemiz için, gönül gözlerimizi aç ve böylece zalimin fitnesini toplum olarak farkında olmamızı sağla. 
 
Saygılarımla 
Haluk GÜMÜŞTABAK