KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
DİN KARDEŞLERİME.

Bu siteyi hazırlamaktaki amacım, din kardeşlerimi Kur’an ayetleri üzerinde düşünmeye davet etmektir. ÖNCE ŞUNU ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTERİM, TOPLUMUN FARKLI İNANÇLARINI HİÇ KİMSE AŞAĞILAYAMAZ, KÜÇÜMSEYEMEZ VE BU İNANCINDAN DOLAYI DIŞLANAMAZ. HER MÜSLÜMAN KENDİ İNANCINI KENDİ ÖZ İRADESİ İLE YAŞAR VE EN DOĞRUNUN ARAYIŞINDA OLUR.

 

Ne yazık ki bizlerin, Kur’an ile aramıza girilmiş, birçok konuda hurafe ve batılı, bizlere din diye anlatarak yaşatmışlardır. Onun için her Müslüman a düşen, inancını kendisi araştırmak ve yaşamak olmalıdır. Gerçek doğruları Allah’ın Huzurunda hep birlikte göreceğiz. Amacım din kardeşlerimi, bu konuya dikkatini çekmek ve Allah’ın Kur’an da emrettiği gibi, onları yalnız Kur’an’ın ipine sarılmaya, emin olamayacağımız bilgilerden uzak durmaya davet etmektir. BEN İLAHİYATÇI DEĞİLİM. İslam’ ı Kur’an’ın emrettiği gibi araştırarak, ayetler üzerinde düşünerek batıl ve hurafeden uzak yaşamaya çaba harcayan, Allah’ın en doğru yolunu arayan, emekli bir kardeşinizim.


Din kardeşlerime hatırlatmak istediğim en önemli konu ise, Allah’ın bizleri Kur’an dan sorumlu tutacağı uyarısıdır. ALLAH İSLAM DİNİNDE RUHBAN SINIFI OLUŞTURMADIYSA, HİÇ BİR MÜSLÜMAN BEN KUR’AN’I ANLAYAMAM DİYEMEZ. HER İMAN EDEN İNANCINI, İMTİHANI GEREĞİ BİZZAT KENDİSİ ÖĞRENMEK İÇİN ÇABA HARCAMALIDIR VE BAŞKASINA TABİ OLMADAN YAŞAMALIDIR. Eğer bizler Allah’ın bu hükmüne iman ediyorsak, Allah’ın Kur’an da bahsetmediği, açıklamadığı, izah etmediği, detay vermediği konuları, dinin asli unsuru asla yapamayız. Allah Kur’an’da emretmediği halde, bunlarda Allah katındandır demek, Allah’a ve Elçisine büyük iftiradır, lütfen bunu da unutmayalım.


Bugün bizler, geleneksel İslam anlayışında Kur’an’ı değil, bizden yüzlerce yıl önceki toplumların, Kur’an’dan ne anladığını, dini nasıl yaşadıklarını, mezheplerin beşeri FIKIH anlayışları ile anlamaya çalışıyoruz. Böyle olunca da ONLARIN YAPTIKLARI YANLIŞLARI BİZLERDE TEKRARLIYOR ve yüzlerce yıl önceki toplumların ilmi ışığında, Kur’an’ı anlıyoruz ve dinde bölünüyoruz, parçalanıyoruz. Halbuki Allah Kur’an’ı, daha önceki toplumların yanlışlarını, hatalarını bizlerde tekrar etmeyelim diye gönderdi. Öyle rivayet bilgilerle Kur’an’ı anlamaya çalışıyoruz ki, bu bilgilerin doğruluğundan da emin olamıyoruz. Allah bu konuda bizleri uyarmış ve emin olmadığın bilgilerin ardına düşmeyin, sizleri sorumlu tutarım diye de dikkatimizi çekmiştir.


ALLAH ÇOK AÇIK BİR HÜKÜM VERMİŞ VE SİZLERİ KUR’AN’DAN SORUMLU TUTUYORUM, KUR’AN’I ANLAYASINIZ DİYE NİCE ÖRNEKLERLE AÇIKLADIK, YEMİN OLSUN Kİ KOLAYLAŞTIRDIK DEMİŞTİR. LÜTFEN UNUTMAYALIM, ALLAH SÖZÜNDE DURANDIR. Emin olmadığımız sözlere değil, Allah’ın sözlerine kulak verelim. Sitede yazdığım yazılarım, benim Kur’an dan anladıklarımdır. BİR BAŞKA DEYİŞLE, BENİM İMTİHANIM DIR, YALNIZ BENİ BAĞLAR. Sizlere düşen yazdıklarımı, KUR’AN İLE SORGULAMAK, düşünerek karşılaştırmak olmalıdır.


Bu dünyada hepimiz imtihandan geçiyoruz. Hepimizde hata yapabiliriz. Ama en az hata yapanlardan olabilmek için rivayetlerin, sanı bilgilerin ardından değil, Allah’ın sorumlu olduğumuza hükmettiği ve korumasına aldığı, KUR’AN’IN PEŞİ SIRA GİTMELİYİZ.


Dilerim cümlemiz, Allah ın huzurunda, imtihanında yüzleri gülen, Allah ın halis kullarından oluruz.


Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

 

 

DİĞER SİTELERİM:

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 Sayfa Kategorisi: DİN KARDEŞLERİME.