KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
15 TEMMUZ KALKIŞMASI, ALLAH İLE ALDATILANLARIN ESERİDİR.

15 Temmuz 2016 tarihi, ordumuzun ve devletin içine sinsice kötü amaçlarla yerleşmiş, ALLAH İLE ALDATILANLARIN ülkesine karşı, ayaklanmaya teşebbüs ettiği, bir tarih olarak kayıtlara geçti. Sizce bu zalim, hatta kardeşi kardeşe vurduracak kadar gözleri dönmüş insanlar kimlerdi? Ne dersiniz bu insanlar, kendi kendilerine mi devletin en önemli yerlerine çöreklendiler ve ülkesine ihanet ettiler? Bu gerçeği bizler, fark edemediğimiz takdirde, aynı zalim toplulukların, cemaatlerin, tarikatların farklı versiyonları ile her zaman karşılaşmamız kaçınılmaz olacaktır. Bizler inancımızı, bizzat Kur'an dan değilde birilerinden öğrenirsek, dinde sakın bölünmeyin veliler, şeyhler, efendiler edinip ardı sıra gitmeyin diye uyaran Allah ın sözlerine uymadığımız sürece, böyle zalim ve gaddar ALLAH İLE ALDATILANLARLA, her zaman karşılaşacağımızı unutmayalım.

Allah Kur’an da bizlere, SAKIN SİZLERİ ALLAH İLE ALDATMASINLAR DİYE UYARIR. ÇÜNKÜ İMAN, İNANÇ ÇOK GÜÇLÜ BİR SİLAHTIR İNSANIN İÇİNDE. Eğer yanlış amaçlı kişilerin eline geçerse bu silah hem kişiye, hem de toplumlara örneğini yaşadığımız gibi zarar verir. Allah bakın bu konuda nasıl uyarıyor bizleri.

Lokman 33: Ey insanlar! Rabbinizden korkun! Herhangi bir şeyde babanın, evladı; evladın da babası yerine karşılık ödemeyeceği günden ürperin! Allah'ın vaadi haktır; dünya hayatı sizi sakın aldatmasın. O YAMAN ALDATICI, SAKIN SİZİ ALLAH İLE ALDATMASIN! 

Aynı konuda Allah, Fatır suresi 5. ayette de, bu dünya hayatı sizleri aldatmasın ve hayatınızda şeytanlaşmış insanlar, sizleri kendi menfaati için, ALLAH İLE ALDATMASIN diye açıkça uyarıyor. Buradan da anlıyoruz ki inancımızı, imanımızı yaşarken nefsimiz, aklımız ile Kur’an arasına asla hiç kimseyi sokmamamız gerektiğini, Allah özellikle bildiriyor. 

Bu konuda Allah ın bizleri uyarmasının en önemli nedeni, ALLAH İLE ALDATILAN BİR İNSANA, HER ŞEYİN YAPTIRILABİLECEĞİ GERÇEĞİDİR. Düşünebiliyor musunuz, gece gündüz namaz kılan, ağzından Allah, peygamber sözünü düşürmeyen, Kur’an okurken gözyaşlarına boğulan, zalim insan, toplumu öyle ALLAH İLE ALDATTI Kİ, din kardeşine bile silah çekmenin, öldürmenin normal olduğuna inandırıldı. Gerektiğinde din kardeşine bile yalan söylemenin, hatta Allah ın emirlerini, amaca ulaşmak için askıya almanın bile sakıncasının olmadığı, buy kişiler tarafından öğretildi. 

Onun içindir ki, dini birilerinin güdümünde yaşamak, bu kadar riskli ve tehlikelidir. Allah din ve iman adına güvenilecek, yardım istenecek VELİNİZ yalnız Allah benim diye Kur’an da uyarır. Ama bizler Allah ın uyarılarına değil, Kur’an ın tam tersi sözlerine/hadislere uyarak, Allah ın yolundan saparız. Böyle olunca da acı sonuç kaçınılmaz olacaktır. Ülke olarak onlarca yıl bizleri geri götüren, toplumun birbirine güvenini sarsan, hatta binlerce aileyi acıya boğan bu zulmün nedeni, bizlerin Allah ın uyarılarını dinlemeyip, şeytanlaşmış insanların sözlerine inanıp, ALLAH İLE ALDATANLARIN TUZAĞINA DÜŞMEMİZ, ACI VE KEDERLİ GÜNLER YAŞAMAMIZA NEDEN OLMUŞTUR. Allah din ve iman adına veliler edinip ardı sıra gitmeyin, güvenilecek yardım istenecek veliniz yalnız benim diyorda, bizler hala velisi olmayan cennete gidemez diyenlere inanmaya, ardı sıra gitmeye devam ediyorsak, bu acıları daha çok yaşarız.

Onun için bu zulüm, bizlere ders olmalıdır. Allah ile aldatıcılar geçmişte, onlarcası vardı. Bugünde zihniyet olarak onlarcası var. HEPSİ FARKLI GİYSİLER GİYMİŞ, FARKLI KOKULAR SÜRÜNMÜŞ, TUZAĞINI KURMUŞ BEKLİYORLAR. Hiç birisinin, bir diğerinden farklı tarafı yok. Hepsi kendi çıkarlarını, Kur’an dan uzak batıl inançlarını, toplumu zehirlemek için kullanıyorlar. 

Bizlere düşen, yine Allah ın uyarısında olduğu gibi, hiç kimseyi Allah ile aramıza sokmadan, Allah ın verdiği akıl ve Peygamberimizin bizlere tebliğ ettiği Kur’an ile düşünerek, aklımızı kullanarak imtihanımızı bizzat bizler yaşamalıyız. Lütfen şunu unutmayalım, imtihanımızı asla birilerine havale ederek, hesap günü kurtulacağımızı zannetmeyelim. Allah elçisine bile, tebliğ etmek sana, hesap sormak bize düşer dedikten sonra, elçisine hitaben, KULUMLA ARAMDAN ÇEKİL DİYORSA, Allah ile kulunun arasında, hiç kimse olamayacağını unutmayalım. Unutan toplumlar ve kişiler, her zaman hüsrana uğrayacaklardır.

15 Temmuz olayı, bizler için ders olmalıdır. Unutmayalım eğer bu zalimler başarılı olsaydı, bu ülkenin özgürlüğü bugün başka ülkelerin eline geçmişti. Demek ki Allah biz kullarına, bu MUSİBET ile bir ders vermiş ve bizleri ALLAH İLE ALDATANLARI fark etmemiz gerektiği uyarısını yapmıştır.

Dilerim bu MUSİBETTEN DERSLER ALIRIZ. Dilerim bu ve benzeri cemaat, tarikat guruplarının oyunlarına bir daha gelmeyiz. Çünkü Allah bir uyarır, iki uyarır, üçüncüsünde ne yapacağını bilemeyiz. Allah buna benzer musibetlerle karşılaşmamamız için, bizleri uyarır ve YÖNETİCİLERİNİZİ EĞİL İNSANLARDAN SEÇİNİZ DER. Dilerim Allah ın, bu uyarısına kulak veren kullarından oluruz. Kulak arkası eder de, menfaatlerimizi ön plana çıkartırsak, birde Allah ile aramıza veliler, şeyhler, efendiler koymaya devam edersek, sonumuzu siz tahmin edin, çünkü benim dilim varmıyor söylemeye.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/Sayfa Kategorisi: GENEL İSLAMİ YAZILAR.