KUR'AN A DAVET

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://www.facebook.com/Kuranadavet1

https://hakyolkuran1.blogspot.com/


http://halukgta.blogcu.com/


http://kuranyolu.blogcu.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
RESULÜME MEKTUBUM VAR.
RESULÜME MEKTUBUM VAR.
 
 Ey nurlar saçan ve âlemlere rahmet olarak gönderilen hayatıyla, yaşamıyla verdiğin kararlarla bizlere örnek peygamberim. Sana bir maruzatım var, beni duyar mısın bilemem ama Rabbim duysun, dilerse seninde duymanı sağlar. Mahşer günü senin de şahitliğinde her şey ortaya çıkacaktır. Bıraktığın emanetini devralıp, insanlara elimden geldiğince, anladığım kadar anlatmaya çalışıyorum, yanlışlarımı Rabbimiz ne olur bağışla. En az hata yapanlar arasına al beni. Rabbimizin Kur’an da örneğini verdiği ve senin mahşer günü söyleyeceğin; 
 
 (Furkan 30; Ey Rabbim! Benim toplumum bu Kuran' ı devre dışı tuttular.)
 
Şikâyetin, üzüntün ne yazık ki gerçek oldu ey resulüm. Elimden geldiğince, anladığım kadarıyla senin emanetini anlatmaya çalışıyorum. Ama o kadar az ümmetin kaldı ki, Kur’an gerçeklerini haykırıp, batılı ortaya çıkardıkça, hep horlanıyor ve dışlanıyoruz. Artık Kur’an anlaşılması zor bir kitap olarak anlatılıyor, böyle olunca da toplum tarafından yüksek bir yere asılarak, ona saygı böyle gösteriliyor.
 
Onun yerine Kur’an ın açıklayıcısıdır dedikleri ve ciltlerce dolusu kitapları önümüze koydular. Okunduğunda kimseler anlamıyor bile. Senin bizlere tebliğ ettiğin ayetler yerine, beşerin sözleri dillerde dolaşır oldu. Emin olamayacağımız kişilerin, Allah katındandır bunlar dedikleri, sözler dinin ana kaynağı kabul edilir oldu. Kime inanacağına şaşırmış halde insanlar ise, gerçek güneşe, rehbere gözlerini yummuş, kapkara gözlüklerini takmış dolaşıyorlar.
 
Allah ın sakın velilerin ardına düşmeyin ikazlarına, kulak tıkarcasına birçok ümmetin veliler, hoca efendiler, şeyhler edindiler. Senin ölmeden önce asla kimseyi kendinden sonra varis bırakmamanın sebebini, hikmetini akıl eden, düşünen bile yok.
 
Allah ın rehber olarak gönderdiğini söylediği Kur’an için, siz anlayamazsınız Kur’an ı diyenlerin sözleri, artık rehber olmuş topluma. RESULÜM ŞİKÂYETİM VAR TÜM BU OLANLARA. Seni yücelttiğini zannedenler uzaklaşmışlar Kur’an dan, elleriyle yazdıklarına inanır olmuşlar. Ne güzel tebliğ etmiştin hâlbuki bizlere, hakkında bilgin olmayan sözlerin ardına düşme sorumlu olursun diye. Allah ın ikaz ederek söylediği, peki Kur’an dan sonra hangi söze iman ediyorlar, karşılarında okunan Kur’an onlara yetmiyor mu uyarıları, beşerin rivayetlerine feda edilmiş görünüyor. Rabbimiz açıkça;
 
Bakara 79: Yazıklar olsun o kişilere ki, Kitap'ı kendi elleriyle yazarlar da sonra onunla basit bir karşılık satın alsınlar diye, "İŞTE BU, ALLAH KATINDANDIR!" DERLER. Vay haline onların, ellerinin yazdıkları yüzünden! Vay haline onların, kazanıp durdukları yüzünden!
 
Bu uyarıları Rabbimiz yapmasına rağmen, bizler Kur’an ı anlaşılması zor ilan edip, ellerinin yazdıklarını Allah katındandır diyenlere inanır olmuşuz. Artık Kur’an ın uyarılarını göremez olmuş, adeta gözler kör, gönüller taş kesilmiş. 
 
Ne olursun resulüm, duanı bizlerden eksik etme. Belki sende Allah ın diğer kulları gibi, mahşer gününü beklemektesin her şeyden habersiz. Ama Rabbimiz isterse sana sesimi duyurabilir. 
 
Ey Resulüm sana sormak isterim, Rabbim in bizlere tebliğ et dediği, bizler için rehber, güneş, gönül gözü olan Kur’an muhkem ayetleri, gerçekten bizlerin anlayamayacağı kadar zor bir kitap mıdır? Yüce Rabbimiz bizlere zor anlaşılan bir kitap gönderip, daha sonra bu zor kitaptan hesaba çeker mi bizleri? Bunu düşündüğümde bile hem Rabbimiz e, hem de sana saygısızlık yaptığımın farkındayım.
 
Ama Ey güzel huylu resulüm, bunları söylüyorlar, ama ben bunların hiç birisine inanmıyorum. Çünkü bizlere kaldıramayacağımız bir yük yüklemem diyen Yaradan, anlayamayacağımız zor bir kitap gönderip, asla bizleri sorumlu tutmaz bunu biliyorum. Buna inanmak Allah ın adaletine saygısızlıktır bunun farkındayım.
 
Ey Resulüm, senin olduğunu söyledikleri sözlerin bizlere ulaşıyor. Ben bu konuda da çok titiz davranıyorum, senin uyarılarını unutmadan. Söylemiş olabileceklerinin onayını, mutlaka Kur’an dan alıyorum ki, sana iftira atanların safında olmayayım.
 
Zaten sende bizlere, yanlız Kur’an ı bıraktığını, tıpkı Kur’an da olduğu gibi, ona sarıldığımızda doğruyu bulacağımızı söylüyorsun. Hatta ayette; BEN SİZİ ANCAK VAHİYLE UYARIYORUM demiyor musun zaten bizlere. Elbette senin sözlerin diye birçok sözler geliyor kulağımıza, ama ben doğru olup olmadığını Kur’an ile karşılaştırıyor ve öyle kabul ediyorum. Sende öyle yapın dememiş miydin bizlere? Benim sözüm olup olmadığını, Kur’an ile karşılaştırın, çünkü sizlere ben Kur2an ile hükmetme görevi aldım demiştin.
 
Ey Resulüm, senin bizlere ilettiğin ayetler o kadar ibretlik ki, kimse düşünmez oldu artık çok üzülüyorum. Birileri siz anlayamazsınız diyor, saf temiz imanlı topluma, onlarda inanıyor hiç düşünmeden iyi niyetleriyle. Ne olur Rabbimize dua et onlar içinde. Aklını kullan mayanlar, onu kiraya vermişçesine susuyorlar, adeta başkası düşünür olmuş onların yerine. Gözleri görüyor sanıyorlar, ama onlar yalnız bakar kör olmuş farkında değiller. Gözler bakar kör olunca, senin tebliğ ettiğin gerçekleri artık göremediklerinden, GÖNÜLLER KÖRLEŞMİŞ, TAŞLAŞMIŞ ADETA. 
 
Birileri çıkıyor, bunlar senin sözlerin diye bizleri aldatmaya çalışıyorlar. Şikâyetçiyim onlardan resulüm. Bakıyorum Kur’an a, Rabbimiz çok sıkı tembih etmiş sana, Kur’an ı anlat onlara diye. Sakın başkalarına uyma demiş, adeta direktif verircesine sıkı sıkı. Kur’an ile uyar insanları, yoksa verdiğim görevi yapmamış sayarım sonra diye. Sakın hiçbir şey ekleme takip ediyorum, bak sonra acımam uyarı var açıkça. 
 
Ey güzel huylu Resulüm, senin adını kullanarak yalanlar söylüyorlar, batıl inançlarını yaşayabilmek adına. Söylenenlerin tam tersini Kur’an da görmeleri, korkutmuyor onları, çünkü Kur’an ile bağları kalmamış, kör olmuşçasına. Ben inanmıyorum onlara Resulüm. Çünkü biliyorum ki sen Kur’an ın sınırlarını aşmadan, onun hükümlerinin asla dışına çıkmadın. Bunu anlatmaya çalışıyorum din kardeşlerime, ama SEN SÜNNET İNKÂRCISISIN DAMGASI VURUYORLAR BANA. Umursamıyorum, rahatım çünkü kalbimde Kur’an ın aydınlığı, rahatlığı var.
 
İçim rahat Ey Allah ın Resulü, çünkü ben senin görev ve sorumluluğunu biliyorum, öğrendim Kur’an dan. Bazı kardeşlerimize Kur’an ın elçisine verdiği görev ve sorumluluğunu hatırlattıkça, batıla kılıf ararcasına bana, NE YANİ PEYGAMBERİMİZ POSTACIMIYDI diyerek, kendi nefislerinde yaşadıkları batıl inançları, senin adını kullanarak yaşamaya, yaşatmaya çalışıyorlar. Ben biliyorum ki bu sözlere inanmak hem Allah a hem de sana yapılan iftiralardır. Elbette ben inanmıyor, hatta elimden geldiğince bu yanlışı anlatmaya çalışıyorum.
 
Ey güzel huylu, öğreticilerin en güzeli Başöğretmenim. Senin açtığın yolda yürüyeceğime elimden geldiğince ÜMMETİN olarak söz veriyorum. Hesap günü Kur’an ortaya konduğunda, sende şahit olarak geldiğinde, senin ümmetin olarak dimdik ayak da durmaktır tüm arzum. Senin sözündür diyerek, bana ulaşan her bilgiyi, Kur’an süzgecinden geçireceğimden hiç şüphen olmasın. 
 
Ey asil peygamberim, Rahmanın söylediği gibi, mahşer günü bizlerin şahidi olarak çağrıldığında, ben yemin ediyorum ki senin bizlere tebliğ ettiğin ve Rabbimiz in koruması altındaki KUR’AN A ve onun ayetlerine iman ediyorum. Onu Allah ın söylediği gibi düşünerek, aklımı kullanarak anlamaya çalışıyorum. Bunu yaparken mutlaka hatalarım olacaktır. Rabbimiz istemeden yapacağım yanlışlar için, sana sığınıyorum. Ey Resulüm. Senin bizlere bıraktığın emanetin Kur’an ı, elimden geldiğince hiçbir menfaat gözetmeden insanlara anlatmaya çalışacağım. 
 
Rabbimiz mahşer günüde, peygamberimizin şahitliğinde beni, ailemi, annemi ve babamı dostlarımı, senin doğru yolunda giden kullarını, huzurunda hesap verebilen kulları arasına al ne olur bizleri. Günahlarımızı bağışla, büyük günahlar işlemekten bizleri koru ve resulümüzün yüzünü ak çıkaran, ümmetinden eyle bizleri ne olursun Rabbimiz.
 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


Sayfa Kategorisi: GENEL İSLAMİ YAZILAR.