KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
BAKARA SURESİ 79. AYET VE BİZLERİ UYARILARI.
Yüce Rabbimiz Kur’an da, bizlere verdiği örneklerle hayatımıza güneş gibi ışık tutmakta ve yol göstermektedir, yeter ki onu anlayarak okuyalım ve aklımızı birazcık kullanalım yeter. Bugün sizlere Bakara suresi 79. ayeti hatırlatmak ve sizleri üzerinde düşünmeye davet etmek istiyorum
 
Bakara 79: Yazıklar olsun o kişilere ki, KİTAP'I KENDİ ELLERİYLE YAZARLAR DA, SONRA ONUNLA BASİT BİR KARŞILIK SATIN ALSINLAR DİYE, "İŞTE BU, ALLAH KATINDANDIR!" DERLER. Vay haline onların, ellerinin yazdıkları yüzünden! Vay haline onların, kazanıp durdukları yüzünden.
 
Acaba Allah ın bu ayette, bizlerin ibret almasını istediği konu ne olabilir. Ayetten can alıcı noktayı alıntı yapalım. 
 
(KİTAP'I KENDİ ELLERİYLE YAZARLAR DA, SONRA ONUNLA BASİT BİR KARŞILIK SATIN ALSINLAR DİYE, "İŞTE BU, ALLAH KATINDANDIR!" DERLER.)
 
Sanırım bu tür olaylar, yüzyıllardır devam ediyor, çünkü bu sözler günümüzdeki bugün yaşadığımız ve bizlere dayattıkları İslam’ın ta kendisini anlatıyor. Yüce Rabbimiz bizlerin yöneleceği ve sarılacağı kitabın Kur’an olduğunu söyler birçok ayetinde. Hiçbir velinin ardına düşmeyin, sizin din ve iman adına güvenilecek tek veliniz benim der. 
 
Ama birileri yazmış elleriyle, yazmaz olasıcalar, Rabbin sözlerine tamamen ters, hiç bahsetmediği konularda hükümler bile vermişler hiç korkmadan. Peygamberimize iftira da atmışlar peygamber sözüdür diye. Birde söylüyorlar tıpkı ayetteki ikazda olduğu gibi, Rabbin olmayan sözlerini KUR’AN DAN DIR,  ALLAH KATINDANDIR DİYE. 
 
Korku yok taşlaşmış kalplerde, duymuyor kulaklar mühürlü, gözler perdeli. Kur’an ışığından, rehberliğinden nasipsiz bir toplum olmuşuz, birde biz Müslümanlarız diyoruz. Rabbin verdiği bu ayeti ve onlarca ayeti görmezden geliyorlar uyarsanız bile. 
 
Beşerin emin olamadığımız rivayet ve sanı sözleri, Kur’an ayetlerinin üstüne çıkmış, SİZ SÜNNET İNKÂRCISI MISINIZ DİYORLAR UYARANLARA. Anlatması çok zor kapatmışlar gözlerini, tıkamışlar kulaklarını. Bunu söyleyenlerin, KURAN İNKÂRCISI OLDUĞUNU ANLATAMIYORUZ NE YAZIK Kİ KENDİLERİNE. Hâlbuki peygamberimiz asla Kur’an dışına çıkmamış, ona iftira attıklarının bile farkında değiller.
 
Allah ın elçisi, bizlerin Kur’an ın sınırlarını aşmamamız için uyarmış ve Kur’an ın emrettiklerinin dışından hiçbir şey söylemediğinin, yazdırmadığının uyarılarını da yapmıştı bizlere, ama bunları gören, duyan nerede.
 
4106 - el-Muttalib İbnu Abdillah İbni Hantab radıyallahu anh anlatıyor: "Zeyd İbnu Sabit Hz. Muaviye radıyallahu anhüma'nın yanına girmişti. Hz. Mu'aviye ona bir hadisten sual etti. Zeyd de hadisi ona söyledi. Hz. Muaviye (orada hazır bulunan bir adama) hadisi yazmasını emretti. ZEYD MÜDAHALEDE BULUNARAK RESÛLULLAH ALEYHİSSALÂTU VESSELÂM, HADİSLERİNDEN HİÇ BİR ŞEY YAZMAMAMIZI EMRETMİŞTİ" DEDİ. Bunun üzerine Hz. Muaviye yazılanı derhal imha etti."
Ebu Davud, İlm 3, (3647).
 
BENDEN KUR'AN DIŞINDA BİR ŞEY YAZMAYIN. KİM, BENDEN KUR'AN DIŞINDAN BİR ŞEY YAZMIŞSA, ONU İMHA ETSİN."
Muslim-Zuhd/72(3004) /4137 Ebu Davud-İlm/3(3647) /4136 Musned-c.3/12,21,39 Darimi-Mukaddime/42
 
Bizler Kur’an dan o kadar uzaklaştık ki, hakkın batıl ile nasıl örtüldüğünün farkında değiliz. Artık kendimize gelmenin zamanı çok tan geldi ve geçiyor. KIRALIM ARTIK NEFSİMİZİ ESİR ALAN BATIL ZİNCİRİNİ, GÖRELİM KUR’AN IN GÜNEŞİNİ. Aydınlansın Kalplerimiz onun nuruyla.
 
Allah yardımcımız olsun.
 
Saygılarımla 
Haluk GÜMÜŞTABAK  
 


Sayfa Kategorisi: KUR'AN DAN AYETLER.