KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
BİZLER İSLAM I BÖYLE Mİ ANLATIP DİNE DAVET EDECEĞİZ?

Geçmiş tarihte Gazete manşetlerini okuduğum bir haber, dikkatimi çekmişti. Haber Suudi Arabistan ile ilgili, aynen şunlar yazıyordu.

"Suudi Arabistan'da kadınlara 2015 müjdesi! "

Bu başlığın devamında ise şunlar yazıyordu.

"Suudi Arabistan’da Şura Konseyi kadınların yerel seçimlerde oy kullanmasına yeşil ışık yaktı. Adının açıklanmasını istemeyen kurulun bir üyesi, kadınların 2015’teki belediye seçimlerinde oy kullanabilmesinin tavsiye edildiğini, bu kararın yürürlüğe girmesi için Kral Abdullah’ın onaylaması gerektiğini belirtti."

İşte İslam ın beşiği sayılan bir ülkenin, İslamı  nasıl yaşadığı ve kadınlara karşı tavrı. Onları nasıl bir gözle gördüğü ve ne kadar değer verdiğinin kanıtı. Kur’an a uymak yerine, Kur’an ı kendilerine uydurmuş beşeri rivayetlerle, Allah ın halis dininden uzaklaşmış bir inancın, mezhebin, fırkanın acı gerçekleri. Bizler bu dini, Müslüman olmayan toplumlara nasıl anlatacağız, nasıl davet edeceğiz İslam a kadınları, erkekleri, özellikle gençleri? Bırakın onları İslam a davet etmeyi, İslam dini içinde ki kadınlarımıza nasıl sahip çıkacağız, bunu düşünen var mı?

Hıristiyanlar uydu aracılığıyla televizyonlardan Türkçe, Arapça dinlerini anlatıyorlar, tanıtıyorlar ve davet ediyorlar bizleri. Bizlerin Kur’an a uymayan yanlış, hurafe rivayetlere iman edişimizi kullanıp, Kur’an da çelişki vardır yalanlarıyla, bizlerin yanlış inançlarımızı kullanarak, hem İslam a hem de toplumumuza nasıl zararlar verdiğimizin, farkında değil miyiz yoksa hala? Bizler ise dinde bölünmüşlüğün kavgası içinde, birbirimize laf yetiştirmekten, gözümüz dönmüş bir halde birbirimize nefret kusmaktan, gerçekleri ne yazık ki göremez olmuşuz.

Sizlere soruyorum, bir Hıristiyan bayan gelse ve dese ki, sizin inançlarınızda kadının adı bile yok, seçme hakkı olmayanın, özgürlüğü de olmaz dese, siz ne cevap verirsiniz? İstediğniz kadar bizim  ülkemizde var deyin. Gel de anlat yapılan yanlışları, anlatamazsınız çünkü mezhepleri  ve fıkıh inancımızı araştıran başka dindeki bir insan, kadınlara hangi gözle bakıldığını anlayacaktır. Çünkü biz kendi nefsimize bile anlatamıyorsak, bizden olmayan birisine hiç anlatamayız. Bunları yapanların vebali, hesap günü çok çetin olacaktır.

İşte bizler İslam ı böyle Kur’an dan uzak yaşamaya devam ettiğimiz, kendi nefsimizin yarattığı bir inancın peşinden koştuğumuz sürece, Rabbimizde bizleri mazluma, namerde muhtaç edecektir. Allah mahşer gününde, peygamberimizin söyleyeceği bizler için çok üzücü bir sözü, şimdiden bizlere hatırlatıyor ve dikkatimizi çekiyor. Bakın peygamberimiz üzüntü içindeşahit olarak çağrıldığında, bizlere ne söyleyecekmiş.

Furkan 30; Ey Rabbim! BENİM TOPLUMUM BU KURAN' I DEVRE DIŞI TUTTULAR. 

Gerçekten bizler Kur’an ı devre dışı bıraktık. Onu herkes anlayamaz dedik. BİR RUHBAN SINIFI YARATTIK, KENDİ ELLERİMİZLE. Kur’an da her şey yazmaz, o özet bilgiler içerir deyenlere inandık ve beşerin kitaplarının peşinden gittik. EVET, RABBİMİZ NE OLUR AFFET BİZLERİ, BİZLER SENİN REHBERİNİ DEVRE DIŞI BIRAKTIK. 

Anlamadan Kur’an ı okuma yarışmaları yaparak, anlamasan da Allah sana sevap yazar diyenlerin sözlerine kanıp, koskoca bir bilinmeyene doğru yol aldığımızın farkında bile olamadık. Güçlü, güçsüzü ezer olmuş, kadının ise adı bile yok. Ona düşünme özgürlüğünü bile vermeyen bizler, onların nasıl düşünmesi gerektiğini dahi, bizler söyler olmuşuz. Uzaklaşmışız Rabbin rehberinden. ADETA İSLAM I ERKEKLER HÜKÜMRANLIĞINDA YAŞANAN, BİR DİN YAPMIŞIZ.

Bizler İslam ı doğru yaşadığımızı sanarak, kendimizi de temize çıkarıp, edindiğimiz veliler, şeyhler, efendiler kanalıyla da, cenneti garantilediğimizi sanmayalım sakın. Uyanalım artık bu gaflet uykusundan. Zaman çok kısa, hesap günü bir nefes alımı kadar yakın. Pişman olmak istemiyorsak eğer, BEŞERİN YARATTIĞI, MEZHEPLERİN VE FIKIH İNANCININ ŞEKİLLENDİRDİĞİ, UYDURULAN DİNE DEĞİL, ALLAH IN İNDİRDİĞİ VE BİZLERİ YALNIZ KUR'AN DAN SORUMLU TULACAĞINA HÜKMETTİĞİ, İNDİRİLEN İSLAM A UYALIM.  Çünkü peygamberimizde yalnız ve yalnız KUR’AN A sarılmış ve biz ümmetine, yalnız Kur'an ı tebliğ etme görevi almıştı.

Saygılarımla 
Haluk GÜMÜŞTABAK

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/Sayfa Kategorisi: GENEL İSLAMİ YAZILAR.