KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
İSLAMI YAŞAMAK ADINA, KUR'AN IN BİZLERE YETECEĞİNİ SÖYLEYEN ALLAH DIR.

Geçen gün bir televizyonda, çok dikkatimi çeken bir konu vardı. Konuşmacı yalnız Kur’an ile İslam ın, dinin yaşanamayacağını söyleyerek örnekler veriyordu. Söylenenleri duydukça üzüntüm arttı ve içinde bulunduğumuz İslam toplumunun, nasıl Kur’an dan uzaklaştırıldığına bir kez daha şahit oldum. Konuyu anlatan, “BAZI KİŞİLERİN BEN YALNIZ KUR’AN IN EMRETTİKLERİNE, AÇIKLADIKLARINA UYARIM DEDİKLERİNİ DUYUYORUZ. BU DÜŞÜNCE VE İNANÇ ALLAH KORUSUN BİZİ DİNDEN ÇIKARTIR” diyerek anlatmaya, örnekler vermeye devam ediyordu. Ne yazık ki günümüzde Kur’an, iman adına yeterli görülmeyen bir rehber olarak kabul ediliyor. Hâlbuki Allah a göre, Kur’an ın sınırlarını aşan, Kur'an ın hüküm vermediği bir konuyu, buda Allah ın dinin emridir diyen, dinden çıkmış sayılır diyor. YANİ ALLAH, KUR’AN SİZLERE YETER DİYOR. Ankebut 51. ayetinde, Kitap Ehlinin yalnız Allah ın indirdiği kitapla yetinmeyip, atalarının batıl inançlarınıda yaşamak isteyenlere indirdiği ayette ne diyordu hatırlayalım. "KENDİLERİNE OKUNAN KİTABI, SANA İNDİRMİŞ OLMAMIZ ONLARA YETMEDİ Mİ?"

Demek ki Allah ın indirdiği kitap, bizlerin inancımızı yaşayabilmemiz adına yetiyormuş ki, Allah size indirdiğim kitap yetmedimi diye kızgınlığını belirtiyor kitap ehline. Günümüzde Kur'an ı yeterli görmeyip, atalarından intikal eden rivayet sözleride, dinin asli unsuru yapmaya çalışanlara sormak isterim. ALLAH IN İNDİRDİĞİ KUR'AN SİZLERE YETMİYOR MU? Düşünebiliyor musunuz, Kur’an Allah katından bizlere rehber, yol gösterici bir ışık olarak geliyor, ama bu rehber kitapta her bilgi detaylı olmuyor. İlginç olan ise sorumlu olduğumuz Kur'an ı Allah, her iman edenin anlayabileceği şekilde değil, azınlık bir grup alim, veli kişilerin anlayacağı şekilde gönderdiğine inanılması. Allah sa veliler edinmeyin, ardı sıra gitmeyin, güvenilecek veliniz yalnız benim, hiç kimseye muhtaç olmayasınız diye nice örneklerle Kur'an ı açıkladık ve kolaylaştırdık dediği halde, bu söylenenlere nasıl inanıyoruz, doğrusu anlamakta zorluk çekiyorum. HAŞA ALLAH'IN AÇIKLAYAMADIĞINI, DETAY VERMEDİĞİNİ YARATILMIŞ BİR BEŞER Mİ BİZLERE ANLATMAYI, İZAH ETMEYİ BAŞARIYOR? Ne dediğimizin farkında mıyız?

 LÜTFEN UNUTMAYALIM, YALNIZ KUR’AN A İMAN ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ EMREDEN, KUR’AN IN BİZZAT KENDİSİDİR. Yalnız Kur’an ın ipine sarılın, sakın emin olmadığınız bilginin ardına düşmeyin, Kur’an ın sınırlarını aşmayın, biz her şeyden nice örnekleri Kur’an da verdik ve sizler için yemin olsun ki Kur’an ı kolaylaştırdık, Kur'an ı açıklamak bizim görevimizdir diye bizleri uyaran Yaradan ı duyan, işiten kalmadı mı İslam toplumunda? NASIL OLURDA ALLAH KATINDAN GELEN VE EŞİ BENZERİ OLMAYAN KUR’AN I YETERLİ GÖRMEYİZ? Casiye 6. ayetinde bakın Allah ne diyor.

Casiye 6: İşte bunlar, Allah'ın ayetleridir. Onları sana gerçek olarak okuyoruz. ARTIK ALLAH'TAN VE O'NUN AYETLERİNDEN SONRA HANGİ SÖZE İNANACAKLAR? (Diyanet meali)

ALLAH AÇIKÇA UYARIYOR VE ALLAH IN AYETLERİNDEN BAŞKA HANGİ SÖZE İNANACAKSIN DİYOR, AMA GÖZLER PERDELİ, GÖNÜLLER MÜHÜRLÜ OLUNCA HALA, YALNIZ KUR'AN İLE İSLAM YAŞANMAZ DİYEREK, RİVAYET BATIL VE SANI İNANÇLARI KUR'AN DA GÖREMEYİNDE, YALNIZ KUR'AN İLE İSLAM YAŞANMAZ DİYEBİLİYORUZ. Allah bizleri affetsin. Yalnız Kur’an ile İslam ın yaşanamayacağına inananlar, her zaman başvurulan yolu kullanarak toplumu tedirgin etmek ve ürkütmek için diyorlar ki; “Kur’an ın neresinde yazıyor sabah namazının, öğlen namazının, ikindi namazının kaç rekât olduğu? Hangi duaları namazda okuyacağımız konusunda, bilgi yazıyor mu Kur’an da? Oruç tutun, Hacca gidin diyor Kur’an, ama nerede yazıyor detayları?” Bu sözleri söylemek Kur’an a iftiradır, hakarettir, Kur’an ı küçümsemektir bilmenizi isterim. Allah namazla huzuruna duran kullarına, normal şartlarda bizim deyimimizle rekat sınırlaması yapmadıysa, Allah a saygısını ve hürmetini, nasıl dua edeceğinin örneklerini Kur'an da gösterip, detayını kuluna bıraktıysa, kimin haddine bunu eksik gibi göstermek. Allah Oruç tutun ve Hacca gidin emrini verip gerektiği kadar detayınıda verdiği halde Kur'anda, atalarının dine yaptığı ilaveleri Kur'anda göremediklerinde, bunu bir eksiklik gibi görevnlere, doğrusu söyleyecek söz bulamıyorum. Hatırlatmak istediğim iki ayet var, tabi anlayana, gözlerinde ve kulaklarında perde olmayanlara, bakın ne diyor Allah.

"BİZ KİTAP’TA HİÇBİR ŞEYİ EKSİK BIRAKMADIK.." (Enam 38)

"SANA BU KİTABI, HER ŞEY İÇİN BİR AÇIKLAMA, DOĞRU YOLU GÖSTEREN BİR REHBER, BİR RAHMET VE MÜSLÜMANLAR İÇİN BİR MÜJDE OLARAK İNDİRDİK.." (Nahl 16)

Allah biz gönderdiğimiz Kur’an da hiçbir eksik bırakmadık, bu kitapta sizlere her konuda açıklama yaparak, rehber olsun diye indirdik diyor. Birileri ısrarla çıkıyor ve diyor ki, Kur’an da her bilgi, detay yoktur, namazımızı bile Kur’an a göre kılamayız, orucumuzu yalnız Kur’an a göre tutamayız ve Hacca yalnız Kur’an bilgileri ile gidemeyiz, deme gafletinde bulunuyorlar. Bizde bu söylenenleri seyrediyoruz itiraz etmeden, çünkü bunları anlatanlar, bizlerin Kur'an ile bağını kestide ondan. Bu söyledikleri doğru olsaydı, bizleri yaratan adalette eşi benzeri olmayan Rabbimiz, böyle bir hüküm verir miydi?

Zuhruf 44: Şüphesiz bu Kur’an, sana ve kavmine bir öğüt ve bir şereftir, ONDAN HESABA ÇEKİLECEKSİNİZ. (Diyanet meali)

Bizler nasıl bir inanç yarattık ki, Allah ne emrediyorsa, tersine inanıyoruz. Düşünebiliyor musunuz, eğer söyledikleri doğru olsaydı, şöyle bir sonuç çıkardı ortaya, sizce doğru olabilir mi? "ALLAH BİZLERİ BAĞLAYICI, YAPMAMIZI İSTEDİĞİ EMİR VE HÜKÜMLER VERİYOR KUR’AN DA. AMA BEN AÇIKLADIM İZAH ETTİM DEDİĞİ HALDE, GEREKTİĞİ KADAR AÇIKLANMAYAN, İZAH EDİLMEYEN DETAYI VERİLMEMİŞ SORUMLULUKLARIMIZDAN DA, HESAP SORACAĞINI SÖYLÜYOR. ONUN İÇİN KUR'AN YETERLİ DEĞİLDİR. PEYGAMBERİMİZİN RİVAYET HADİSLERİ OLMASAYDI, KUR'AN KAPALI KALIR, BİZLERDE İMANIMIZI YAŞAYAMAZDIK" İşte tüm bu yalan yanlış sözlere inanırsak, böyle adaletsizliği Allah korusun Rabbimize, farkında olmadan isnat etmiş oluyoruz. Bu düşünce bizleri kâfir yapar, şeytana yaklaştırır hatırlatmak isterim.

Değerli din kardeşlerim. Ne yazık ki Kur’an ı bizlerin elinden aldılar. Sen anlayamazsın dediler. Onu anlayarak okumamızı engellediler. Böyle olunca da HAKKI BATIL, BATILIDA HAK ZANNETMEYE BAŞLADI İSLAM TOPLUMU.  Allah yemin ederek birçok kez, Kur’an ı kolaylaştırdığını söyler bizlere. Ama din simsarcıları, bunun tam tersine inandırdılar toplumu. Lütfen şunu unutmayalım. Allah açıklamadığı, detay vermediği, izah etmediği hiçbir konudan, bizleri sorumlu tutmaz. Bunun tersini söyleyen, Yaradan ın adaletini küçümsemiş olur.

Allah bizlere emrettiği tüm ibadetlerin, nasıl yerine getirileceği konusunda, yeteri kadar bilgi vermiştir Kur’an da. Daha doğrusu verdiğini bizzat Rabbimiz söylüyor. Kime inanacağınız sizlere kalmış. ALLAH IN KUR’AN DA AÇIKLAMALARINI YETERLİ GÖRMEYİP, İNANDIKLARI BATIL VE HURAFELERİ KUR’AN DA GÖREMEDİKLERİNDE, ADETA KUR’AN I EKSİK GÖRÜP, KENDİ BATIL İNANÇLARININ KUR’AN I TAMAMLADIĞINI SÖYLEYENLER, HESABIN GÖRÜLECEĞİ O ÇETİN GÜN, ÇOK PİŞMAN OLACAKLARDIR. Lütfen bu insanların sözlerine kanmayınız, yoksa hesap günü çok pişman olursunuz.

Allah ın elçisini, Kur’an ın tamamlayıcısı ilan ederek, Allah ın dinde ortağı yaparsak, hem Allah ın elçisine iftira atmış, hem de Kur’an dan sapmış olacağımızı bilmeliyiz. Dinin tek sahibi vardır oda Allah tır, hükmüne de hiç kimseyi ortak etmez. Allah ın Elçisi yalnız Kur’an a uymuş ve yalnız Kur’an ı tebliğ ederek, Kur’an ile ümmetini uyarmıştır. Allah ın kolaylaştırdığı dini, ellerimizle zorlaştırarak, toplumu dinden soğutmayalım, bunun çok büyük bir vebali olduğunun da farkında olalım.

Televizyon da konuşan bu şahış, kadınların erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldığını, bunun Kur’an da geçtiğini, onun içinde kadınları çok fazla doğrultmaya çalışmayın başaramazsınız, kırarsınız şeklinde açıklama yaparak, kadınlarımıza karşı açıkça küçümser tavırlar aldığını, daha önemlisi Kur’an a ve kadınlarımıza iftira attığına da şahit oldum. KUR’AN IN HİÇBİR YERİNDE KADININ, ERKEĞİN KABURGA KEMİĞİNDEN YARATILDIĞINDAN BAHSEDİLMEZ. Bu bilgi Yahudi fitnesidir. Yahudilerin ellerinde bulunan, adına Tevrat dedikleri tahrif edilmiş kitaplarında yazar. Kur’an da ise tam tersine,  bakın nasıl açıklar bu konuyu.

Araf 189: "SİZİ TEK BİR CEVHERDEN YARATAN VE GÖNLÜNÜN HUZURA KAVUŞACAĞI EŞİNİ DE, O CEVHERDEN VAR EDEN, ALLAH'TIR...."(Bayraktar Bayraklı meali)

Allah kadını, eşinin yaratıldığı mayadan, özden, cevherden yani erkeğin yaradılışının aynısından yaratıyor ki, kendisi ile anlaşabilsin, huzur bulsun. Onun içn Kur’an kadın erkek ayrım yapmadan, sizleri topraktan yarattık diye açıklama yapar. Lütfen dikkat, eğer erkeğin yaradılışından farklı yaratılmış olsaydı kadın, yani erkeğin yalnız bir uzvundan yaratılmış olsaydı, huzur içinde anlaşabilirler miydi? Erkek kadını küçümser tavırlar içinde olurdu. Dengesiz, anlaşmaları mümkün olmayan çiftler çıkardı ortaya. Ama dine fitne sokanlar, kelimelerle oynayarak, batıl inançlarını, dine sokarak, Yahudi inançlarını topluma doğruymuş gibi anlatıp, kadının erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldığına, bu toplum inandırılmış ve kadın küçümsenmiştir. Allah yardımcımız olsun.

"RESULE DÜŞEN APAÇIK TEBLİĞDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR."(Ankebut 18)

"BİZ RESULLERİ, SADECE MÜJDELEYİCİLER VE UYARICILAR OLARAK GÖNDERİRİZ."  (Kehf 56)

"SENİN GÖREVİN SADECE TEBLİĞ ETMEKTİR." (Rad 40)

"BEN SADECE BANA VAHYEDİLENE UYARIM. BEN SADECE APAÇIK BİR UYARICIYIM." (Ahkaf 9 )

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/