KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
İSLAMI YAŞAMAK ADINA, KUR'AN IN BİZLERE YETECEĞİNİ SÖYLEYEN ALLAH DIR.
Geçen gün bir televizyonda, çok dikkatimi çeken bir konu vardı. Konuşmacı yalnız Kur’an ile İslam ın, dinin yaşanamayacağını söyleyerek örnekler veriyordu. Söylenenleri duydukça üzüntüm arttı ve içinde bulunduğumuz İslam toplumunun, nasıl Kur’an dan uzaklaştırıldığına bir kez daha şahit oldum. Konuyu anlatan, “BAZI KİŞİLERİN BEN YALNIZ KUR’AN IN EMRETTİKLERİNE, BAHSETTİKLERİNE UYARIM DEDİKLERİNİ DUYUYORUZ, BU DÜŞÜNCE VE İNANÇ ALLAH KORUSUN BİZİ DİNDEN ÇIKARTIR” diyerek anlatmaya, örnekler vermeye devam ediyordu. Ne yazık ki günümüzde Kur’an, iman adına yeterli görülmeyen bir rehber olarak kabul ediliyor. Hâlbuki Allah a göre, Kur’an ın sınırlarını aşan dinden çıkmış sayılır diyor. YANİ ALLAH, KUR’AN SİZLERE YETER DİYOR. Hatta bir ayetinde, sizlere indirmiş olduğumuz kitap yemiyor mu diye uyararak, Kur’an ın bizlere yeteceğini özellikle bildirmiştir.
 
Düşünebiliyor musunuz, Kur’an Allah katından bizlere rehber, yol gösterici bir ışık olarak geliyor ama bizlerin anlayabileceği şekilde değil, daha kötüsü her bilgi Kur’an da yok deniyor. Bu açıklamayı, Kur’an da olmayanları, detayı da bizler beşerin yazdığı fıkıh kitaplarından öğreniyoruz. Öyle mi dostlar. Buna mı inanıyoruz? Sizce bu normal mi, yoksa bizlerde bir sorun mu var?
 
Önce bu konuda, Allah ın uyarılarını hatırlatmak isterim. YALNIZ KUR’AN A İMAN ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ EMREDEN, KUR’AN IN BİZZAT KENDİSİDİR. Yalnız Kur’an ın ipine sarılın, sakın emin olmadığınız bilginin ardına düşmeyin, Kur’an ın sınırlarını aşmayın, biz her şeyden nice örnekleri Kur’an da verdik ve sizler için yemin olsun ki Kur’an ı kolaylaştırdık diye bizleri uyaran Yaradan ı duyan, işiten kalmadı mı İslam toplumunda? NASIL OLURDA KUR’AN I YETERLİ GÖRMEYİZ? 
 
Ankebut 51: KENDİLERİNE OKUNAN KİTABI SANA İNDİRMİŞ OLMAMIZ ONLARA YETMEDİ Mi? Şüphesiz bunda inanan bir kavim için bir rahmet ve bir öğüt vardır. (Diyanet meali)
 
Casiye 6: İşte bunlar, Allah'ın ayetleridir. Onları sana gerçek olarak okuyoruz. ARTIK ALLAH'TAN VE O'NUN AYETLERİNDEN SONRA HANGİ SÖZE İNANACAKLAR? (Diyanet meali)
 
Yalnız Kur’an ile İslam ın yaşanmayacağını anlatan konuşmacı, her zaman başvurulan yolu kullanarak toplumu tedirgin etmek ve ürkütmek için diyor ki; “Kur’an ın neresinde yazıyor sabah namazının, öğlen namazının, ikindi namazının kaç rekât olduğu? Hangi duaları okuyacağımız konusunda, bilgi yazıyor mu Kur’an da? Oruç tutun, Hacca gidin diyor Kur’an, ama nerede yazıyor detayları?” Bu sözleri söylemek Kur’an a iftiradır, hakarettir, Kur’an ı küçümsemektir bilmenizi isterim. Hatırlatmak istediğim iki ayet var, tabi anlayana, gözlerinde ve kulaklarında perde olmayanlara, bakın ne diyor Allah.
 
BİZ KİTAP’TA HİÇBİR ŞEYİ EKSİK BIRAKMADIK.. (Enam 38)
 
SANA BU KİTABI, HER ŞEY İÇİN BİR AÇIKLAMA, DOĞRU YOLU GÖSTEREN BİR REHBER, BİR RAHMET VE MÜSLÜMANLAR İÇİN BİR MÜJDE OLARAK İNDİRDİK.. (Nahl 16)
 
Allah biz gönderdiğimiz Kur’an da hiçbir eksik bırakmadık, bu kitapta sizlere her konuda açıklama yaparak, rehber olsun diye indirdik diyor. Birileri çıkıyor ve diyor ki, Kur’an da her bilgi, detay yoktur, namazımızı bile Kur’an a göre kılamayız, orucumuzu yalnız Kur’an a göre tutamayız ve Hacca yalnız Kur’an bilgileri ile gidemeyiz, deme gafletinde bulunuyorlar. Bizde bu söylenenleri seyrediyoruz, itiraz etmeden. İyide, bu söyledikleriniz doğru olsaydı, bizleri yaratan adalette eşi benzeri olmayan Rabbimiz, böyle bir hüküm verir miydi?
 
Zuhruf 44: Şüphesiz bu Kur’an, sana ve kavmine bir öğüt ve bir şereftir, ONDAN HESABA ÇEKİLECEKSİNİZ. (Diyanet meali)
 
Bizler nasıl bir inanç yarattık ki, Allah ne emrediyorsa, tersine inanıyoruz. Düşünebiliyor musunuz, eğer söyledikleri doğru olsaydı, şöyle bir sonuç çıkardı ortaya. ALLAH BİZLERİ BAĞLAYICI, YAPMAMIZI İSTEDİĞİ EMİR VE HÜKÜMLER VERİYOR KUR’AN DA. AMA BEN AÇIKLADIM İZAH ETTİM DEDİĞİ HALDE, GEREKTİĞİ KADAR AÇIKLANMAYAN, İZAH EDİLMEYEN SORUMLULUKLARIMIZDAN DA, HESAP SORACAĞINI SÖYLÜYOR. ONUN İÇİN KUR'AN YETERLİ DEĞİLDİR. İşte tüm bu yalan yanlış sözlere inanırsak, böyle adaletsizliği Allah korusun Rabbimize, farkında olmadan isnat etmiş oluyoruz. Bu düşünce bizleri kâfir yapar, şeytana yaklaştırır.
 
Değerli din kardeşlerim. Ne yazık ki Kur’an ı bizlerin elinden aldılar. Sen anlayamazsın dediler. Onu anlayarak okumamızı engellediler. Böyle olunca daHAKKI BATIL, BATILIDA HAK ZANNETMEYE BAŞLADI İSLAM TOPLUMU.  Allah yemin ederek birçok kez, Kur’an ı kolaylaştırdığını söyler bizlere. Ama din simsarcıları, bunun tam tersine inandırdılar toplumu. Lütfen şunu unutmayalım. Allah açıklamadığı, detay vermediği, izah etmediği hiçbir konudan, bizleri sorumlu tutmaz. Bunun tersini söyleyen, Yaradan ın adaletini küçümsemiş olur.
 
Allah bizlere namaz kılmamızı emretmiştir. Bu konuda da çok basit kurallar koyarak, BENİM HUZURUMDA KIYAM EDİN, RÜKÛ EDİN VE SECDE EDİN DİYEREK, ONUN YÜCELİĞİNE TESLİMİYETİMİZİ GÖSTERMEMİZİ İSTEMİŞTİR. Allah ın huzurundayken, ona saygılarımızı sunmamıza, ona şükretmemize, dua etmemizin şekline kimse karışamaz. Çünkü Allah bir sınırlama getirmemiştir bu konuda bizlere. Hatta nasıl dualar edeceğimizin örnekleri bile vardır Kur’an da. Beşeri FIKIH inancının öğretisini Kur’an da bulamayanlar, her rekâtta şunları okuyacaksın, ama bak Kur’an da yazmıyor diyenler, ancak kendilerini aldatırlar. Korku halinde, Onun huzurunda kalabileceğimiz en kısa zamanın bir rekâtta bittiğinin örneğini Kur’an da verip, daha sonra tam olarak kılacağımız NAMAZIN REKÂT SAYISINI, ASLA SINIRLAMAMIŞ VE BİZLERE BIRAKMIŞTIR. Allah ın huzurunda, ne kadar kalacağımıza Rabbimiz kısıtlama getirmediyse, kim karışabilir? Bunu Kur’an da eksik gibi görüp, rivayetleri ve sanı bilgileri adeta Kur’an ın önüne geçirip, Kur’an ı tamamlayan bilgiler gibi gösterenler, Kur’an a şirk koştuklarını bilmelidirler. 
 
Allah bizlere emrettiği tüm ibadetlerin, nasıl yerine getirileceği konusunda, yeteri kadar bilgi vermiştir Kur’an da. Daha doğrusu verdiğini bizzat Rabbimiz söylüyor. Kime inanacağınız sizlere kalmış. Orucun nasıl tutulacağı, ne zaman başlayıp biteceği, yasakları konusunda tüm bilgiler Kur’an da vardır. Hac konusu da aynıdır. Allah en ince detayına kadar bu konuda bilgiler verip, Hac da en az ne kadar kalacağımız konusundan bile bahsetmiştir. ALLAH IN KUR’AN DA AÇIKLAMALARINI YETERLİ GÖRMEYİP, İNANDIKLARI BATIL VE HURAFELERİ KUR’AN DA GÖREMEDİKLERİNDE, ADETA KUR’AN I EKSİK GÖRÜP, KENDİ BATIL İNANÇLARININ KUR’AN I TAMAMLADIĞINI SÖYLEYENLER, HESABIN GÖRÜLECEĞİ O ÇETİN GÜN, ÇOK PİŞMAN OLACAKLARDIR. Lütfen bu insanların sözlerine kanmayınız, yoksa hesap günü çok pişman olursunuz. 
 
Allah ın elçisini, Kur’an ın tamamlayıcısı ilan ederek, hem Allah ın elçisine iftira atmış, hem de Kur’an dan sapmış olacağımızı bilmeliyiz. Dinin tek sahibi vardır oda Allah tır, hükmüne de hiç kimseyi ortak etmez. Peygamberimiz yalnız Kur’an a uymuş ve yalnız Kur’an ı tebliğ ederek, Kur’an ile ümmetini uyarmıştır. Allah ın kolaylaştırdığı dini, ellerimizle zorlaştırarak, toplumu dinden soğutmayalım, bunun çok büyük bir vebali olduğunun da farkında olalım.
 
Televizyon da konuşan bu şahış, kadınların erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldığını, bunun Kur’an da geçtiğini, onun içinde kadınları çok fazla doğrultmaya çalışmayın başaramazsınız, kırarsınız şeklinde açıklama yaparak, kadınlarımıza karşı açıkça küçümser tavırlar aldığını, daha önemlisi Kur’an a iftira attığına da şahit oldum. KUR’AN IN HİÇBİR YERİNDE KADININ, ERKEĞİN KABURGA KEMİĞİNDEN YARATILDIĞINDAN BAHSEDİLMEZ. Bu bilgi Yahudi fitnesidir. Yahudilerin ellerinde bulunan, adına Tevrat dedikleri kitaplarında yazar. Kur’an da ise tam tersine,  bakın nasıl açıklar bu konuyu.
 
Araf 189: Allah, sizi bir tek nefisten yaratan ve KENDİSİ İLE HUZUR BULSUN DİYE, EŞİNİ DE ONDAN VAR EDENDİR. (Diyanet meali)
 
Allah kadını, eşinin yaratıldığı mayadan, özden yani erkeğin yaradılışının aynısından yaratıyor ki, kendisi ile anlaşabilsin, huzur bulsun. Onun içn Kur’an kadın erkek ayrım yapmadan, sizleri topraktan yarattık diye açıklama yapar. Lütfen dikkat, eğer erkeğin yaradılışından farklı yaratılmış olsaydı kadın, yani erkeğin yalnız bir uzvundan yaratılmış olsaydı, huzur içinde anlaşabilirler miydi? Erkek kadını, küçümser tavırlar içinde olurdu. Dengesiz, anlaşmaları mümkün olmayan çiftler çıkardı ortaya. Ama dine fitne sokanlar, kelimelerle oynayarak, batıl inançlarını, dine sokarak, kadının erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldığına, bu toplum inandırılmış ve kadın küçümsenmiştir. Allah yardımcımız olsun.
 
Ankebut 18: “Eğer siz yalanlarsanız bilin ki, sizden önce geçen birtakım ümmetler de yalanlamışlardı. PEYGAMBERE DÜŞEN APAÇIK TEBLİĞDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.” (Diyanet meali)
 
Ahkaf 9: De ki: “Ben türedi bir peygamber değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmem. Ben sadece bana vahyedilene uyarım. BEN SADECE APAÇIK BİR UYARICIYIM. (Diyanet meali)
 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK
 

http://halukgta.blogcu.com/

http://kuranyolu.blogcu.com/