KUR'AN A DAVET

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://www.facebook.com/Kuranadavet1

https://hakyolkuran1.blogspot.com/


http://halukgta.blogcu.com/


http://kuranyolu.blogcu.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
KUR'AN I HERKESİN ANLAYAMAYACAĞI BİR KİTAP İLAN ETTİK. KAMER SURESİ 17
KUR'AN I HERKESİN ANLAYAMAYACAĞI BİR KİTAP İLAN ETTİK. KAMER SURESİ 17,22,32,40.AYETLER
 
Kur’an, Allah ın katından gelen, eşi benzeri olmayan, bizler içinde, bir yaşam rehberi, güneşi, gönül gözüdür. Bu kadar önemli, eşsiz bir kitabın, Allah tarafından gönderiliyor ve kullarına doğru yolu gösteriyor olması, daha da önemlisi, Allah bu kitaptan bizleri sorumlu tuttuğunu söylemesi, sizce hesabımızı vereceğimiz bu Kur’an ın, nasıl bir kitap, nasıl bir rehber olmasını gerektirir?  Anlaşılması zor mu, yoksa Yaradan ın hesap soracağı kitap, anlaşılması kolay mı olmalıdır?
 
İşte bu soruyu, lütfen nefsimize önce bir soralım. Daha sonra Kur’an a bakalım, acaba Kur’an kendisi hakkında neler söylüyor. Daha sonrada hiçbir etki altında kalmadan düşünelim, araştıralım. Eğer bizlere öğretilenler ile Kur’an ve mantığımız uyuşuyorsa, sorun yok demektir. Ya anlatılanlar, öğretilenler Kur’an ile uyuşmuyorsa? İşte o zaman imtihanımızın en zor bölümü, başlıyor demektir. Cevabını herkes kendisi verecektir, tabi sonucuna da katlanacağımızı, asla unutmayalım.
 
Allah bizlere rehber olsun diye gönderdiği kitap için, birçok kez yemin ederek bakın neler söylüyor. Sizce çok açık ve net değil mi? Kur’an ın en büyük özelliği, aşağıdaki ayetlerden anlaşılmıyor mu?
 
Kamer 17: Andolsun biz, Kuran'ı ÖĞÜT ALMAK İÇİN KOLAYLAŞTIRDIK. Öğüt alan yok mudur?
 
Kamer 22: Andolsun biz Kur'an'ı DÜŞÜNÜP ÖĞÜT ALINSIN DİYE KOLAYLAŞTIRDIK. Öğüt alan yok mu?
 
Kamer 32: Andolsun biz Kur'an'ı, ANLAŞILIP ÖĞÜT ALINMASI İÇİN KOLAYLAŞTIRDIK. O halde düşünüp öğüt alan yok mu?
 
Kamer 40: Andolsun biz Kur'an'ı, ÖĞÜT ALMAK İÇİN KOLAYLAŞTIRDIK. O halde düşünüp ibret alan yok mu?
 
Allah yemin ederek, kendi garantisini vererek, bizlerin iman adına sorumlu olduğu Kur’an ı, birçok kez tekrarlayarak, öğüt alabilmemiz için kolaylaştırdığını apaçık söylediği halde, bizler hala Allah ın kitabına sanki inatla, onun ayetlerini görmezden gelerek, beşerin rivayet öğretisini doğrulamak adına, bakın neler söylüyoruz? 
 
( Kur’anı herkes anlayamaz. Kur’an ı veli insanlar anlar. -Kur’an da her şey yoktur, özet bilgileri içerir. İslam ı doğru ve tam anlayabilmek için, FIKIH KİTAPLARINDAN FAYDALANMALIYIZ. Kur'an ı anlayabilmek için, bilmem kaç ilmi bilmek gerekir.)
 
İşte bu sözlere inandığımızda, Kur’an ı devre dışı bırakmış oluruz. Allah bu yanlışı yapmaktan bizleri korusun. Onun yerini alan beşerin kitapları ise, bu güzelim dini bölüp, parçalayıp neler yaptığını, sanırım anlatmaya gerek yok. Birçok yazımda bu konuyu, bıkmadan usanmadan gündeme getirdim, getirmeye devam da edeceğim, Allah ın izniyle. Çünkü gerçekten çok önemli bir konu. Bugün bizleri Kur’an dan uzaklaştıran bu inanç, bizleri bilinmeyene doğru sürüklüyor. Eğer bu yanlışın farkına varamaz isek, gittiğimiz yol sizce Allah a mı ulaşır yoksa……..? Yoksanın yorumunu sizlere bırakıyorum.
 
Rabbimiz, gözlerimizdeki bu perdeyi kaldır bizlerden. Kulaklarımızdaki ve gönlümüzdeki mührü kır ne olursun. Rabbimiz sen neler söylüyorsun Kur’an da, biz kulların neler söylüyoruz. Senin yemin ederek kolaylaştırdığın kitabı, bizler ellerimizden geldiği kadar, ciltlerce dolusu beşeri hükümlerle, bunlarda Allah katındandır diyerek zorlaştırıyoruz. Şimdide neyin doğru, neyin yanlış olduğunun içinden çıkamaz haldeyiz. KENDİ YALANLARIMIZA KENDİMİZ İNANIR OLDUK. Ne olur affet bizleri. 
 
Kur’an ın nurundan uzak bizler, İslam ı öyle zorlaştırdık ki, çocuklarımıza gerçek İslam ı anlatamaz, yaşatamaz olduk. Gelecek nesiller bu yolla Kur’an dan uzaklaştıkça uzaklaşacaktır. Senin halis, katıksız kolaylaştırılmış dininden öyle uzaklaştık ki bizler, yaşadığımız toplumda ne huzur kaldı, nede mutluluk. Ne olursun bizleri affet, doğruyu görmemizi sağla bizlere Rabbimiz.
 
Bizler Allah ın rehberini anlaşılması zor kabul edip uzak kaldığımız, beşerin kitaplarını anlaşılır yapıp, rehber aldığımız sürece, Allah ın hışmından, cezalarından asla kurtulamayacağımızı bilmeliyiz. Yaradan sizleri Kur’an dan hesaba çekeceğim diyorsa, Allah ın kitabının MUHKEM ayetleri, asla zor anlaşılır olamaz.
 
SORMAK İSTERİM, ALLAH KULLARINA KİTABINI AÇIKLAYAMADI, İZAH EDEMEDİDE, BUNU BAŞARAN ARAMIZDA BAZI KİŞİLER Mİ VAR? BUNUDAMI AKIL ERDİREMİYORUZ.
 
Kur'an ın zor olmadığını da Allah bizzat söylüyorsa, lütfen batılı, hurafeyi aklamak adına, Allah ın ayetlerini görmezden gelmeyelim. Yoksa pişman olanların safında yer alırız.
 
BEŞERİN AKIL ALMAZ SÖZLERİNE DEĞİL, LÜTFEN ALLAH IN UYARILARINA KULAK VERELİM.
 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK
 


Sayfa Kategorisi: MEZHEPLER, HADİSLER VE BATIL KONULAR.