KUR'AN A DAVET

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://www.facebook.com/Kuranadavet1

https://hakyolkuran1.blogspot.com/


http://halukgta.blogcu.com/


http://kuranyolu.blogcu.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
HURAFELERİN İÇİMİZE, NEREDEN GİRDİĞİNE BİR ÖRNEK.
Değerli din kardeşlerim, sizlere günümüzde hala geleneklerimiz arasında bulunan ve hatta uygulanılan bir geleneğin, içimize Yahudilerden nasıl geçtiğini ve bizlere nasıl kabul ettirildiğine örnek vermek istiyorum.
 
Günümüzde bazı bölgelerde uygulanılan, bir gelenek vardır. Büyük ve birlikte oturan ailelerde, eğer bir erkek kardeş oğlu olmadan ölmüş ise, gelini dışarıdan birisi ile asla evlendirilmez. Yaşına bakılmadan diğer erkek kardeş ile evlendirilir. Hala günümüzde bile gazete başlıklarında rastlarsınız bu mantıksız geleneğe. Acaba hiç düşündünüz mü, bu gelenek ana kaynağını? 
 
 
    TEVRATTAN BİR ALINTI.
 
Bölüm 25
 
Yas.25: 5 "Birlikte oturan kardeşlerden biri oğlu olmadan ölürse, ölenin dulu aile dışından biriyle evlenmemeli. Ölenin kardeşi dul kalan kadına gidecek. Onu kendine karı olarak alacak, ona kayınbiraderlik görevini yapacak.
 
Yas.25: 6 Kadının doğuracağı ilk oğul, ölen kardeşin adını sürdürsün. Öyle ki, ölenin adı İsrail'den silinmesin.
 
Yas.25: 7 Ama adam kardeşinin dul karısıyla evlenmek istemiyorsa, dul kadın kent kapısında görev yapan ileri gelenlere gidip şöyle diyecek: 'Kayınbiraderim İsrail'de kardeşinin adını yaşatmayı kabul etmiyor. Bana kayınbiraderlik görevini yapmak istemiyor.
 
Yas.25: 8 Kentin ileri gelenleri adamı çağırıp onunla konuşacaklar. Eğer adam, 'Onunla evlenmek istemiyorum diye üstelerse,
 
Yas.25: 9 kardeşinin dul karısı ileri gelenlerin önünde adamın yanına gidecek, onun ayağındaki çarığı çıkaracak, yüzüne tükürecek ve 'Kardeşine soy yetiştirmek istemeyen adama böyle yapılır diyecek.
 
Yas.25: 10 Adamın soyu İsrail'de 'Çarığı çıkarılanın soyu diye bilinecek. 
 
İşte fitne içimize bakın nerelerden girmiş. Hadi çıkar çıkarabilirsen. Bu gelenek hala ülkemizin bazı bölgelerinde ne yazık ki uygulanıyor. Allah yardımcımız olsun.
 
Yahudiler bizlerin inancıyla sinsice oynamışlar, bizlerin içine girip, bizler gibi yaşamışlardır. Tabi bunun nedeni, kendi itikat ve inançlarını inancımıza sokmaktı. Bunu da başardılar. Lütfen araştırınız, bugün Kur’an da olmayan öyle konular vardır ki, bugün Yahudilerin ellerinde olan, tahrif edilmiş Tevrat da geçer. Ama bizler neden Kur’an da geçmez diye her nedense hiç sormamışız. Sanırım sormaya da hiç niyetimiz yok. Yani uyumaya devam.
 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


Sayfa Kategorisi: HURAFELERİN ANA KAYNAĞI.