KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
PİŞMAN OLMAK İSTEMİYORSAK, TEVBE SURESİ 34 VE 35. AYETLERE KULAK .....

Kur’an biz insanlara Rehber olarak indirilmiştir. Rehberliğinden istifade ettiğimiz ölçüde faydalanır, O ölçüde yanlış ya da doğru yaparız. Allah geçmişte yapılan yanlışlara örnekler verip, aynı hataları yapmamızı engellemek adına, gerçektende her okuyanın anlayacağı bilgiler verir. Bu makalemde de sizlere hatırlatmak istediğim ayette Allah, öyle bir uyarıda bulunuyor ki bizlere, aynı hataları yaparsanız, sizleri Allah ile aldatarak, mallarınızı paralarınızı ellerinizden almaya çalışanların çıkacağını, hatta Allah ın yolundan saptıracağını, bakın geçmiş toplumların yaptığı yanlışlardan, ne kadar güzel bir örnek veriyor.

Tevbe 34: Ey iman edenler! HAHAMLARDAN VE RAHİPLERDEN BİRÇOĞU İNSANLARIN MALLARINI HAKSIZ YOLLARDAN YERLER VE ALLAH'IN YOLUNDAN ALIKOYARLAR. Altın ve gümüşü yığıp da onları Allah yolunda harcamayanlar yok mu, işte onlara elem verici bir azabı müjdele! (Bayraktar Bayraklı meali)

Bu ayetin indirildiği ilk günleri, önce hayal edin lütfen.  Daha İslam toplumu, yeni Kur’an ile buluşuyor ve toplum içinde yaşadıkları yanlışlar örnek verilip uyarılıyor. Bizlerin elinde böyle güzel bir örnek varken, acaba bundan bizler aynı yanlışları yapmamak adına, faydalanıyor muyuz? Faydalanmamamız için, dini kullanan din simsarları, Kur’an ı bizlerin anlayarak okumamızı engelledikleri için, tıpkı haham ve rahiplerin karşılığı olan, bizlerin içindeki cemaat liderleri, kendilerine din adamı ismi verenler, şeyhler, edindikleri veli kişiler, İSLAMIN RUHBANLIĞINA SOYUP, AYNI ALDATMACALARI BİZLEREDE YAPTILAR, YAPMAYA DEVAM EDİYORLAR. Hatta dini bir konu açılınca,  O konuda konuşmayı bize bırakın, biz din adamıyız, bu konuda konuşmakta biz yetkiliyiz demiyorlar mı?

Hâlbuki Allah İslam dininde ruhban sınıfı olmadığını, diğer toplumlara da böyle bir şey emretmediğini, ilk önce onlar iyi niyetle başlattığı bu ruhbanlığı, daha sonra maddi çıkarları doğrultusunda kullandıklarını, bizlere Allah Kur’an da anlatıyor. Tevbe suresi 34. ayetten dersler alamadığımız için,  bizlerin içindeki din adamları, cemaat liderlerinin çoğu, toplumun para ve mal kaynaklarını kullanarak şirketler fabrikalar kurdular ve onunla geçiniyorlar. Daha yakın zamanda, Fethullah denen vatan haini olan, cemaat liderinin mesleği neydi ki, onca malın mülkün, fabrikaların, bankaların sahibi oldu.  Tüm bu mal ve mülk dini kullanarak toplumdan aldıkları paralarla oluştu. HÂLBUKİ ALLAH KUR’AN DA, UYARMAMIŞ MIYDI? Ama dinleyen ve ders alanlar ne yazık ki yok.
 
Allah bu ayette, malınızı haksız yere yerler dedikten sonra, çok daha önemli bir uyarıda bulunuyor bizlere. BU İNSANLAR SİZİ, ALLAH IN YOLUNDAN ALIKOYARLAR DİYOR. Allah ın yolundan alıkonulmanın hiçbir telafisi olmayabilir. Mal mülk yerine gelir belki, ama imanımız elden gidere, onun yerini hiç bir şeyle dolduramayız. Para ve mal biriktirip, güçlerine güç katanlar ve bunu kendi çıkarlarına kullananlara Allah, elem verici azabı müjdele diyor. FETO ve daha foyaları meydana çıkmamış günümüzde onca cemaat ve tarikatın biriktirdikleri, Allah ın yolunda harcanmıyor. Kendi çıkarlarına harcandığı gibi, Allah ın emretmediği ama kendilerine kul köle olan bir inancın oluşturulması adına kullanılıyor. İŞTE BUNLARI, ELEM VERİCİ BİR AZABIN BEKLEDİĞİNİ SÖYLÜYOR ALLAH.

Allah, sakın dinde bölünenler gibi olmayın dediği halde, dinde bölünmekte bereket, zenginlik vardır diyerek bölünenleri, Allah veliler edinip de ardı sıra gitmeyin, yardım istenecek güvenilecek veliniz yalnız benim dediği halde, VELİSİ OLMAYAN CENNETE GİTMEZ DİYENLERİ, Şefaat tümden Allah a aittir, hiçbir şefaatin fayda etmediği o günden sakının dediği halde, Peygamberler, din ulemaları, velilerde şefaatçidir diyenleri Allah, AZAPLA MÜJDELİYOR. LÜTFEN AZAPLA MÜJDELENENLERİN ARDINA DÜŞMEYELİM, YOKSA O AZAPLA MÜDELENENLERİN ACI SONUNU BİZLERDE YAŞARIZ. Allah bu ayetin devamında bakın ne diyor bizlere.

Tevbe 35: O gün cehennem ateşinde bunların derileri kızdırılıp pul pul dökülür; bunlarla onların alınları, yanları ve sırtları dağlanır ve onlara denilir ki: “İŞTE BU, KENDİNİZ İÇİN BİRİKTİRDİĞİNİZ SERVETTİR. Artık yığdığınız şeylerin azabını tadınız.” (Bayraktar Bayraklı meali)

Eğer Allah a ve onun Elçisi kanalıyla indirdiği Kur’an a güvenip, onu anlayabilmek adına çaba harcamak yerine, edindiğimiz Velilere, şeyhlere, efendilere güvenirsek, bizlerinde biriktirdiği servet, yaptığımız tüm hayırlar, Allah yoluna harcadığımızı zannettiklerimizin boşa gittiğini O çetin gün anlayacağız. 

Bu ayetlerde Allah bizleri çok net bir şekilde uyarıyor ve diyor ki, kendilerini din adamı diye tanıtarak söylediklerinin Allah ın emri, Allah ın kitabından olduğunu söyleyenler olursa, onlara karşı çok dikkatli olun. Çünkü geçmiş toplumları, bu şekilde aldatan, onları Allah ın yolundan saptıran, ayrıca mallarını mülklerini Allah yolunda kullanacaklarını söyleyip sizlerden alan, toplayan ALLAH İLE ALDATICILAR, ARANIZDAN ÇIKACAKTIR, SAKIN ONALARA İNANMAYIN VE GÜVENMEYİN DİYOR.

Ne yazık ki bizler, bu ve benzeri Allah ın uyarılarından hiç ders almadık, almaya da pek niyetli görünmüyoruz. Unutmayalım herkes ne yaparsa, onun karşılığını Allah dan görecektir. BİZLERE DÜŞEN ALLAH IN UAYRDIĞI GİBİ DÜŞÜNEREK, AKLIMIZI KULLANARAK KUR’AN IN İPİNE SARILMAK OLMALIDIR. Kimlere inanacağınız size kalmış. Bakın Allah ne diyor ve bizleri uyarıyor. İsteyen Allah a ve kitabına güvenir, isteyen edindikleri velilere ve onların sözlerine.

Enbiya 10: ANDOLSUN, SİZE ÖYLE BİR KİTAP İNDİRDİK Kİ SİZİN BÜTÜN ŞEREF VE ŞANINIZ ONDADIR. Hâlâ aklınızı kullanmayacak mısınız? (Diyanet meali)

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 Sayfa Kategorisi: KUR'AN DAN AYETLER.