KUR'AN A DAVET

 

 

 

AMACIMIZ HURAFEDEN, BATILDAN ARINMIŞ BİR İSLAM YAŞAMAKTIR. ONUN İÇİNDE REHBERİMİZ,  ALLAH IN KORUMASI ALTINDA Kİ, YALNIZ KUR'AN DIR.

YAZILARIMIN OLDUĞU DİĞER SİTELERİM.

 

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
SİZLER HANGİ İSLAM A İNANIYORSUNUZ?
Müslümanlara, dininiz nedir diye sorulduğunda, İslam dini diye cevap verir. Gerçekten bizler Allah ın indirdiği İslam dinine mi inanıyoruz, yoksa İslam ın yalnız adı mı kaldı inancımızda? Ne dersiniz, bu soruyu kendimize hiç sorduk mu? Eğer Allah ın indirdiği İslam a iman ettiğimizi söylüyorsak, onun indirdiği Kur’an ın hükümlerini, hiç eksiksiz hatta ilaveler de yapmadan hayatımıza geçiriyor olmamız gerekir. Ne yazık ki günümüzde toplumun yaşadığı, iki İSLAM inancı var. Birisi Allah katından indirilen ve içine asla hiçbir batıl karışmamış ARI-DURU Kur’an ın rehber edinildiği İSLAM. Diğeri ise, Kur’an da her bilginin, detayın olmadığına, herkes tarafından anlaşılamayacağına inanılan, RİVAYETLERİN VE BATILIN HÜKMETTİĞİ, BEŞERİ FIKIH İSLAMI. YANİ İNDİRİLEN İSLAM, BEŞERİ İSLAM.
 
LÜTFEN KENDİNİZE SORUNUZ, SİZ HANGİ İSLAM A İMAN EDİYORSUNUZ? Allah indirdiği İslam dininin, ana hükümlerini tebliğ ederken bizlere, Kur’an ın ipine sarılın, onun sınırlarını aşmayın, sakın emin olmadığınız bilginin ardına düşmeyin, biz kitapta hiçbir eksik bırakmadık, sakın veliler edinmeyin, güvenilecek yardım istenecek veliniz yalnız benim diye bizleri uyarır. Eğer bizler Allah ın indirdiği İslam a iman ediyorsak, bu emirlere de iman edip, hayatımıza geçirmemiz gerekir. YANİ KUR’AN MÜSLÜMAN I OLMAMIZ GEREKİR.  Ne dersiniz, Allah ın bu uyarılarını yerine getirip uyuyor muyuz? Hiç sanmıyorum, hatta büyük çoğunluğumuz, Allah ın uyarılarının tam tersine inanıyor ve FIKIH yani beşeri inançların, hükümlerin etkisiyle bakın neler söylüyoruz ve inanıyoruz.
 
“Yalnız Kur’an ile İslam yaşanmaz. Kur’an Müslüman ı diye bir sapıklık çıktı, sakın onlara inanmayın. Rivayet hadisler ve FIKIH bilgileri olmasaydı, Kur’an anlaşılmaz ve kapalı kalırdı. Kur’an da her bilgiyi bulamayız. Hatta din adına sorumlu olduğumuz ibadetlerin detayları da, Kur’an da yoktur. Kur’an özet bilgiler verir. Onun içindir ki bizler Kur’an ı en doğru anlayan, anlatan Allah dostları, veliler, şeyhler, efendilerin ardı sıra giderek, hem Kur’an ı daha doğru anlayabiliriz, hem de cennetlik bir Müslüman olmanın yollarını öğrenebiliriz. VELİSİ OLMAYAN CENNETE GİDEMEZ."
 
İşte dostlar, bizler bu sözleri söyleyip, bunca yanlış bilgilere inanıyorsak, kendimizi kandırmayalım, bu sözleri söyleyenin ve inananın dini Allah ın indirdiği İslam olamaz. Bunları söyleyenin dini, olsa olsa BEŞERİ FIKIH İSLAM I olur ki, bununda Allah ın indirdiği İslam ile bir ilgisi yoktur. ÇÜNKÜ ALLAH IN İNDİRDİĞİ İSLAM IN TEK KAYNAĞI KUR’AN DIR. Çünkü Allah SİZLERİ KUR'AN DAN HESABA ÇEKECEĞİM DİYOR. Sizce Kur'an dan hesaba çekeceğini söyleyip, Kur'an dışındaki bilgilerdende daha sonra hesap sorarmı Allah? Allah Kur’an ın sınırlarını aşanların, kâfir olacağını söyler. Lütfen yanlış anlamayın, bunu ben söylemiyorum, bizzat Kur’an söylüyor. Sizlere bu konuda Allah ın uyarılarından örnekler hatırlatmak istiyorum. İSTEYEN ALLAH A UYAR KULAK VERİR, İSTEYEN BEŞERİN SÖZLERİNE. Karar sizlerin. 
 
Ali İmran 103: HEP BİRLİKTE ALLAH’IN İPİNE (KUR’AN’A) SIMSIKI SARILIN. PARÇALANIP BÖLÜNMEYİN. ( Diyanet meali)
 
Bakara 5: İşte onlar, RABLERİNDEN GELEN BİR HİDAYET ÜZEREDİRLER VE KURTULUŞA ERENLER DE ANCAK ONLARDIR. (Diyanet vakfı)
 
Ahzab 2: RABBİNDEN SANA VAHYEDİLENE UY. Şüphesiz Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır.( Diyanet vakfı meali)
 
Casiye 6: İşte sana gerçek olarak okuduğumuz bunlar Allah'ın ayetleridir. ARTIK ALLAH'TAN VE O'NUN AYETLERİNDEN SONRA HANGİ SÖZE İNANACAKLAR? (Diyanet vakfı meali)
 
Araf 174: Belki inkârdan dönerler diye AYETLERİ BÖYLE AYRINTILI BİR ŞEKİLDE AÇIKLIYORUZ. ( Diyanet vakfı meali)
 
Enam 38:…..  BİZ O KİTAPTA HİÇBİR ŞEYİ EKSİK BIRAKMADIK…..( Diyanet vakfı meali)
 
Enam 116: Yeryüzünde bulunanların çoğuna uyacak olursan, SENİ ALLAH'IN YOLUNDAN SAPTIRIRLAR. ONLAR ZANDAN BAŞKA BİR ŞEYE TÂBİ OLMAZ, YALANDAN BAŞKA SÖZ DE SÖYLEMEZLER.(Diyanet vakfı meali)
 
Nahl 89: …….Sana bu kitabı; HER ŞEY İÇİN BİR AÇIKLAMA, doğru yolu gösteren bir rehber, bir rahmet ve Müslümanlar için bir müjde olarak indirdik. (Diyanet meali)
 
Maide 45:……ALLAH’IN İNDİRDİĞİ İLE HÜKMETMEYENLER, ZALİMLERİN TA KENDİLERİDİR. (Diyanet meali)
 
Enbiya 10: Andolsun, SİZE ÖYLE BİR KİTAP İNDİRDİK Kİ, SİZİN BÜTÜN ŞEREF VE ŞANINIZ ONDADIR. Hâlâ aklınızı kullanmayacak mısınız? ( Diyanet meali)
 
Lütfen inancımızı, bu uyarı ayetlerle birlikte sorgulayalım. Allah hep birlikte Kur’an ın ipine sarılın, ayrılığa düşmeyin, kurtuluşa erenler Allah katından indirilene inananlar olacaktır dediği halde, bizler yalnız Kur’an ile İslam yaşanmaz diyor ve dinin mezheplere ayrılmasını, bölünmesini, hatta bir birine düşman oluşunu gördüğümüz halde, bölünmekte bereket zenginlik vardır diyorsak, sizce biz Allah ın gönderdiği İslam a mı inanıyoruz, yoksa beşerin dayattığı FIKIH İslam ı na mı? 
 
Yaradan elçisine uyarıda bulunarak, Rabbinden sana vahyedilene uy, Allah dan ve onun ayetlerinden sonra hangi söze inanacaklar diyorsa, bizlerde bu emrin tam tersine inanıyor ve FIKIH inancı ve rivayet hadisler olmasaydı imanımızı yaşayamazdık diyorsak, bizler hala inancımızın yalnız Allah a boyun eğmek anlamında olan, İslam olduğunu asla söyleyemeyiz. Söylemeye devam ediyorsak, kendimizi kandırmış oluruz. 
 
Allah inandıkları yanlış, batıl hurafe inançlarından dönerler belki diye, ayetlerimizi işte böyle ayrıntılı açıklıyoruz dediği halde, hala Kur’an ayrıntılı değildir diyor da, beşerin dine ilavelerini Kur’an da göremediğimizde, bakın şunlar ya da bunlar Kur’an da yok, demek ki her şey Kur’an da olmuyormuş diye inanıyorsak, sizce bizler Allah ın indirdiği İslam a mı inanmış oluyoruz, yoksa ellerimizle yarattığımız İslam a mı inanıyoruz?
 
Allah biz kitapta, hiçbir eksik bırakmadık diye bizlere bilgi verdiği halde, hala inatla Allah ın sözlerine muhalif olurcasına tam tersini söylüyor ve herşeyin olduğu kitap Kur'an değil O Allah ın katındaki kitaptır diyerek, adeta Kur'an ı yetersiz görmeye devam ediyor, çoğunluğun sözlerine inanmanın doğru olacağına inanıyorsak, Allah ın uyarısında olduğu gibi, BÖYLE İNSANLAR ZANDAN, HURAFEDEN, BATILDAN BAŞKA ŞEYE TABİ OLMAYIP, YALANDAN BAŞKA SÖZ SÖYLEMİYOR DEMEKTİR. 
 
Allah, Kur’an ın hükümleriyle hükmetmeyenler, zalimlerdir dediği halde, Allah ın hiç bahsetmediği hükümleri de, peygamberimizin adını kullanarak dine ilave edenlere inanıyorsak, BİZLERDE ZALİMLERİN HÜKÜMRANLIKLARINDA AZABI, ACIYI VE KEDERİ HAK EDİYORUZ DEMEKTİR.
 
Allah gönül gözlerin açılması adına, size öyle bir kitap, öyle bir NUR gönderdik ki, bütün şan ve şerefiniz, kurtuluşunuz, huzurunuz ve mutluluğunuz ondadır diyor. Ama bizler Kur’an ile tanışamadığımız, bağımızı kopardığımız için, onun kıymetini de bilemedik. Kur’an ı, beşerin yazdığı ciltlerce FIKIH kitaplarına değiştik ve onların batıl, hurafe atalarının inançlarından oluşan sözleriyle, yarattığımız bir İslam a inandık, inandırıldık. 
 
İslam kelimesi, TESLİM OLMAK, BOYUN EĞMEK anlamına gelir. Yani Allah a teslim olmak. Eğer bizler yalnız Allah ın indirdiği ile imanımızı yaşıyorsak, Allah a teslim olmuşuz demektir ki, bu gerçek İslam dır. Yok, araya beşerin hükümlerini de ilave ederek inancımızı yaşıyorsak, Allah a teslimiyetimizde büyük sorunlar yaşarız, şirk batağından kurtulamayız. Çünkü Allah, hükmüme hiç kimseyi ortak etmem diye bizleri uyarmıştır. 
 
Bu yazdıklarım hoşuna gitmeyen kardeşlerim, bana kızmayınız, darılmayınız. Bir Müslüman a düşen, din kardeşini yalnız Kur’an ile uyarmak olmalıdır. ÖNEMLİ OLAN BU GÜNE KADAR YAPTIĞIMIZ YANLIŞLAR DEĞİL, BUNDAN SONRA YAPACAĞIMIZ DOĞRULARDIR, Allah ın gerçekleridir, lütfen unutmayalım. Eğer Allah ın bunca açık hükümlerinin, ayetlerinin tam tersine inanıyor ve hayatınıza geçiriyorsanız, SİZLER ALLAH IN İNDİRDİĞİ İSLAM A TABİ DEĞİLSİNİZ DEMEKTİR. Acı ama ne yazık ki, Kur’an gerçeği böyle söylüyor. 
 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK
 


Sayfa Kategorisi: GENEL İSLAMİ YAZILAR.